Тарас Висоцький: Фермери отримають усі компенсації по державних програмах підтримки

Дата публікації: 28-05-2020 - 15:23

Фінансування за минулий рік аграрії отримають вже у червні, кошти по програмах-2020 надійдуть лише у IV кварталі, повідомляє Landlord.

Українські фермери отримають всі кошти за програмами державної підтримки за 2019 рік. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький під час онлайн-дискусії «Де гроші для аграріїв».

Захід було організовано компанією ЛІГА:ЗАКОН у партнерстві з виданням LANDLORD за підтримки LIGA360 – екосистеми хмарних ІТ- продуктів для бізнесу.

Тарас Висоцький повідомив, що урядом вже виділені фактичні усі кошти за програмою компенсацій придбання сільгосптехніки. Лишилося виплатити лише 9 млн грн. Всі кошти надійдуть до адресатів вже у червні 2020 року.

Щодо виділення коштів у 2020 році, то, як і було заплановано, у IV кварталі 2020 року будуть профінансовані інші державні програми підтримки агровиробників, перш за все у таких галузях як садівництво та тваринництво. Так само працюватимуть програми часткової компенсації відсотків під час кредитування агровиробників.

Також Тарас Висоцький приділив увагу питанню невідкладної допомоги аграрним господарствам, постраждалим внаслідок посухи, особливо у Одеській області. За його словами, сума компенсації, яка наразі розглядається становить до 5 тис грн за гектар.

«Середній показник, яким ми отримали при розрахунку складає трохи більше 4,3 тис грн/га. Ми проводили розрахунок на підставі даних про рентабельність по господарствам і отримали суми у 6-8 тис за 1 гектар. З них треба відняти амортизацію, ПДВ і інші податки – виходить саме до 5 тис грн», – пояснив заступник міністра.

Але, за його словами, ці кошти не були передбачені у бюджеті, тому питання пошуку необхідних ресурсів розглядатиметься найближчим часом.

 

Ukrainian

Читати ще