Світові ціни на продовольство в липні впали на 4%

Дата публікації: 03-08-2018 - 10:38

Ціни на основні групи товарів продемонстрували помітне зниження, особливо на молочну продукцію і цукор, повідомляє dt.ua.

Індекс продовольчих цін ФАО (Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН) знизився на 3,7% в порівнянні з червневим показником і склав 168,8 пункту, що є найбільш різким щомісячним зниженням індексу з кінця минулого року. Індекс неухильно зростав у 2018 році аж до червня.

Індекс цін на молочну продукцію ФАО найбільшою мірою вплинув на зниження загального показника, впавши на 6,6% порівняно з попереднім місяцем.

Індекс цін на цукор ФАО впав на 6% відсотків до майже трирічного мінімуму.

Індекс цін на зернові ФАО знизився на 3,6% в порівнянні з червневим показником і зараз знаходиться на рівні нижче аналогічного показника рік тому.

Індекс цін на рослинні олії ФАО знижувався протягом останніх шести місяців, впавши в липні ще на 2,9% в порівнянні з червневим показником, і зараз він знаходиться на найнижчій позначці з січня 2016 року. Частково липневий спад був обумовлений ослабленням цін на ринку сої, яке стало наслідком торговельних розбіжностей між Китаєм і США.

Індекс цін на м'ясо ФАО знизився на 1,9% в порівнянні з червневим показником.

Індекс продовольчих цін ФАО - це середньозважений показник, що відслідковує динаміку міжнародних цін на п'ять основних продовольчих товарних груп.

Ukrainian

Читати ще