«Свинарям можуть скасувати податки за знищене від АЧС поголів’я» - Ірина Паламар

Дата публікації: 19-11-2019 - 15:23

У відповідь на звернення Асоціації тваринників щодо послаблення податкового тиску на свинарський бізнес, Мінекономіки направило його до Мінфіну.

Звернення до Мінекономіки голови Асоціації тваринників України Ірини Паламар щодо необхідності скасувати податки для свинарських підприємств, які постраждали від АЧС, передано на розгляд до Міністерства фінансів України.

Про це АТУ повідомив заступник заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький в офіційному листі, у відповідь на звернення від 25.10.2019 р.

Зокрема, він відзначив, що «Мінекономіки підтримує необхідність законодавчого врегулювання питання щодо звільнення від сплати податку на додану вартість операцій, пов’язаних із знищенням товарного поголів’я сільськогосподарських тварин у зв’язку із інфекційними захворюваннями (непереборною силою)».

«З урахуванням викладеного, звертаємось із пропозицією щодо внесення відповідних змін до статті 189 Податкового кодексу України такого змісту: «189.11 У разі якщо товарне поголів’я сільськогосподарських тварин ліквідується у зв’язку з їх знищенням внаслідок дії обставин непереборної сили (інфекційні хвороби тварин, які потребують обов’язкового знищення тварини), що підтверджується відповідно до законодавства або платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, на такі операції не нараховуються податкові зобов’язання» - йдеться у листі.

«Звичайно, це не означає, що наша ініціатива буде підтримана також Міністерством фінансів. Адже вони можуть відмовити, надіславши чергову «відписку». Але ми підніматимемо це питання й надалі, на всіх рівнях! Ми не можемо залишити свинарський бізнес, який сьогодні перебуває у вкрай складному становищі через АЧС, один-на-один із проблемою. Ми будемо його захищати»» - підкреслює Ірина Паламар.

лист

лист

Ukrainian

Читати ще