Сума держпідтримки аграріям може бути на 2,5 млрд гривень меншою ― Козаченко

Дата публікації: 24-03-2017 - 16:43

В Україні на сьогоднішній день практично відсутня реальна підтримка аграріїв, а суми податкових відрахувань у порівнянні з бюджетним фінансуванням у вигляді дотацій ― непорівнянні.

Про це заявив глава підкомітету з питань економічної і фінансової політики в АПК агрокомітету Ради, президент «Української аграрної конфедерації» (УАК) Леонід Козаченко, пише Hubs.

«У минулому році українські аграрії заплатили в бюджет країни понад 90 млрд грн за всіма видами податків і зборів, включаючи податок на землю, податки на заробітну плату, акциз, який заплатили виробники продовольства та ін. При цьому, держдотації не перевищать в 2017 3 млрд грн, хоча в бюджеті і закладено на ці цілі близько 5,5 млрд грн. 3 млрд грн це гарантована бюджетом сума, а 2,5 млрд грн мають надійти аграріям з так званого спецфонду, який наповнюється за рахунок повернення "брудних" коштів Януковича та інших корупціонерів», ― сказав парламентарій.

За його словами, природно, є великі сумніви, що ці кошти потраплять до бюджету.

«Тобто 3 млрд ми, аграрії, отримаємо, давши державі при цьому більше 90 млрд грн. Підтримки практично немає. Це погано, і це означає, що в Україні немає жодної галузі економіки, включаючи енергетику, хімпром, сферу послуг і т. д., яка була б настільки дискримінована як аграрна. Тому що ті платежі, які відраховує сільське господарство, ― дуже великі. А ось дотації, які, наприклад, отримує вугільна промисловість, транспорт, вони незрівнянно більше в порівнянні з тим, що отримують українські фермери. Такого підходу до АПК немає ніде в світі», ― заявив народний депутат.

Глава УАК нагадав, що АПК був єдиною сферою економіки, яка зберігала ще свій потенціал і навіть примножувала, незважаючи на всі загальні проблеми, але, напевно, в 2017 році вона буде вперше мати негативну тенденцію.

«Результат в цілому може бути гіршим за останні п'ятнадцять років. Особливо це небезпечно для дрібних фермерів, і для тих, хто займається тваринництвом. І хоча новий режим держпідтримки орієнтований на дотації тваринництва, виробництва фруктів і овочів, названі сегменти можуть бути збитковими. Що, звичайно, залежить і від світової кон'юнктури. Але, якщо вона, згідно з прогнозами, буде такою, як була в минулому році, то загальні показники по сільському господарству, вперше за десятиліття, будуть збитковими», ― заявив Козаченко.

Ukrainian

Читати ще