США проводять аграрний перепис кожні 5 років, а Україна за 15 ніяк не збереться

Дата публікації: 02-05-2018 - 13:20

У семи з 39 округів штату Вашингтон (США) корів більше, ніж людей, свідчать дані федеральної сільськогосподарського перепису 2017 року, повний звіт про який вийде на початку наступного року за інформацією The Seattle Times, передає agroday.com.ua.

Так, наприклад, Гарфілд з населенням у 2200, у фермерських господарствах якого відгодовують більше 8000 бичків, лідирує в рейтингу за кількістю великої рогатої худоби на душу населення.

Хоча в більш великих сільськогосподарських округах, таких як Якима, Франклін і Грант, кількість жителів поки ще перевишує поголів’я ВРХ, але тварин там нарахували чимало. У Якимі більше 260 тис. корів, з яких близько 100 тис. — молочних порід.

ВРХ та іншу живність в Штатах підраховують частіше, ніж людей, — раз у п’ять років. Останній перепис проводився в 2012 році.

На 24-сторінковому бланку фермерам задають питання про те, скільки площ вони обробляють, вирощують тварин і сільськогосподарських культур, запитують про відпускні ціни їх продуктів і навіть про склад сімей.

Результати перепису допомагають уряду визначитися з федеральним фінансуванням програм, орієнтованих на сільські райони, надати інформацію підприємствам, які бажають продавати продукцію в сільськогосподарському секторі, дати уявлення про розвиток практик зрошення та поширеність органічного землеробства.

“Чим точніші у нас дані, тим кращі рішення будуть прийняті”, — підкреслює Кріс Мертц, директор служби сільськогосподарської статистики USDA в Північно-Західному регіоні, який включає Вашингтон, Орегон, Айдахо і Аляску.

У статистику потрапляють всі агровиробники, аж до домогосподарств, які можуть продати сільгосппродукції мінімум на $ 1 тис. в рік.

У 2012 році Міністерство сільського господарства США отримало 78% відповідей після інтерв’ю та телефонних дзвінків.

Сільськогосподарський перепис показує багато важливих тенденцій. Наприклад, що середній вік фермерів зростає, що все більше і більше господарств консолідуються, а середніх ферм стає менше. Проте збільшується кількість дрібних нішевих виробників.

В Україні про загальний сільськогосподарський перепис можновладці говорять з початку нульових. Закон про нього Верховна Рада прийняла в 2008-му, а у липні 2012 року в Баштанському районі Миколаївської області проводилася пробна версія цієї процедури.

Загальноукраїнський аграрний перепис Кабмін планував провести в 2014 році.

Ukrainian

Читати ще