Шотландські вчені виводять стійких до АЧС свиней

Дата публікації: 13-02-2018 - 17:48

Європейським домашнім свиням планують прищепити ген від їх африканських родичів - бородавочників, який зробить їх несприйнятливими до африканської чуми свиней.

Розробкою займаються генетики Інституту Росліна в Шотландії, передає Sputnik.

«Зміна генома дає можливість підвищувати продовольчу безпеку шляхом скорочення втрат тварин від інфекційних захворювань. Наші результати наближають нас до розуміння цих переваг і, зокрема, відносяться до найбільш важливої ​​проблеми інфекційних захворювань для сільського господарства у всьому світі , - зазначив провідний дослідник професор Алан Арчибальд.

Вчені збираються прищепити свиням, розводяться на продаж в європейських країнах, ген, виявлений у деяких порід африканських свиней, що відповідає за природну стійкість до АЧС. У диких кабанів і домашніх свиней в цьому регіоні є ген RELA, який викликає сильну реакцію імунітету на вірусні інфекції та відповідає за швидкий розвиток у них захворювання.

Генетики з Інституту Росліна модифікували цей ген, наблизивши його до аналогічного варіанту у бородавочника. Фахівці впевнені, що це зробить тварин значно стійкіше до АЧС. Передбачається, що свині не хворітимуть, навіть якщо є носіями вірусу.

Експеримент вчені провели на запліднених яйцеклітинах домашніх свиней, вже народилися перші генно-модифіковані поросята. В даний момент генетики вивчають їх, щоб підтвердити свою здогадку щодо стійкості бородавочників до АЧС.

Африканська чума свиней є однією з найсерйозніших проблем, що стоять сьогодні перед тваринниками у всьому світі. За статистикою, тільки в Європі захворюваність АЧС завдає шкоди економіці більш ніж на 1,5 мільярда євро на рік.

Ukrainian

Читати ще