Собівартість вирощування свиней зросте майже на 5%. Чи дорожчатиме свинина?

Дата публікації: 05-12-2017 - 10:55

Ціни на корми для тваринництва зростуть уже найближчим часом, прогнозують фахівці.

Відбудеться це у зв’язку із різким ростом цін на вітаміни А та Е, що містяться у складі преміксів, через призупинення роботи заводу з виробництва вітамінів BASF (Німеччина, Людвігсхафен).

Нагадаємо, 31 жовтня 2017 року в Німеччині під час запуску заводу BASF відбулась пожежа, через що завод довелося тимчасово закрити. Компанія зможе перезапустити потужності після того, як відновить новий завод в Людвігсхафені, тоді ж вітаміни А та Е стануть доступними. За прогнозами, станеться це не раніше ніж за 2-3 місяці.

А поки що через різкий дефіцит даних вітамінів на ринку ціна на них уже зросла, і продовжуватиме підвищуватися.

Так, на сьогоднішній день закупівельна ціна на вітамін А зросла на 850%, а на вітамін Е – 340%.

«Враховуючи такий стрибок цін на вітаміни, які містяться у преміксах, подорожчання кормів неминуче, - коментує ситуацію Володимир Шило, провідний інноваційний продакт-менеджер із годівлі, експерт Асоціації тваринників України. – Зокрема, за нашими підрахунками, прогнозоване зростання витрат на корми на 1 товарну свиню вже цього місяця збільшиться на 90 грн, що становить близько 5%. Як це вплине на кінцеву ціну на м’ясо, поки що невідомо.

Слід також зауважити, що в зв’язку з дефіцитом слід остерігатись фальсифікату даних вітамінів на ринку України, запровадити більш сувору систему вхідного контролю для даних вітамінів. Враховуючи, що вітаміни є однією з найбільш ціноутворюючих видів сировини в  преміксах та протеїнових концентратах – неминуче подорожчання даних продуктів на ринку України до відновлення потужностей заводу в Людвігсхафені. Тому фермерським господарствам, які використовують кормові добавки, потрібно звертати увагу на вартість даних продуктів, оскільки в разі незмінної ціни, особливо на премікси – найвірогідніше, фактичний вміст вітамінів не буде відповідати задекларованому, що відповідно негативно вплине на продуктивність свиней».

 

Ukrainian

Читати ще