Щоб створити фермерське господарство, треба зібрати 60 документів

Дата публікації: 01-02-2018 - 16:18

Для створення органічного фермерського господарства в Україні треба зібрати приблизно 60 документів та пройти приблизно 22 процедури.

Все залежатиме від організаційно правової форми майбутнього підприємства, необхідності використання найманої праці, наявності власної земельної ділянки та багатьох інших факторів.

фермерські господарства

Така інформація розміщена на платформі для бізнес-початківців Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

МЕРТ вирішило полегшити роботу стартаперам та запустила ресурс #Startbusiness, який після введення вхідних даних дозволяє зорієнтувати майбутнього власника бізнесу в процедурі його запуску. І орієнтувати є в чому. Наприклад, аби розпочати фермерування фізичній особі підприємцю, не маючи власної ділянки і бажаючи її отримати безкоштовно від держави, доведеться зробити чимало кроків.

Зменшити кількість процедур для старту органічного фермерського бізнесу можна взявши в оренду ділянку у приватного сектору, а не в держави. Ще менше кроків буде у фермера, який уже має земельну ділянку у власності.

Нагадаємо, в рейтингу легкості ведення бізнесу Україна (Doing Business) займає 76 місце. Наші найближчі сусіди згідно списку Світового банку — Бутан (75 місце) і Киргизія (77-ма).

Ukrainian

Читати ще