Система блокування податкових накладних відновить свою діяльність 22 березня

Дата публікації: 12-03-2018 - 14:24

Постанова №117 про затвердження нового Порядку зупинення реєстрації податкових накладних (НН) опублікована 7 березня 2018 р.

Про це повідомляється на сайті Кабміну.

Постанова набирає чинності через 15 днів після публікації, а блокування НН почнеться з 22 березня 2018 р.

Відзначається, що тепер для малого і середнього бізнесу вводяться показники позитивної податкової історії. Податкові накладні, складені по ризикових операціях платниками податків з позитивною податковою історією, не зупинятимуться.

"Для забезпечення прозорості роботи контролюючих органів запроваджується публічний реєстр податкових накладних, реєстрація яких зупинена. Платники податків матимуть змогу в он-лайн режимі знайти інформацію щодо стану розгляду та статусу таких накладних. Для створення реєстру та забезпечення його функціонування пропонується встановити місячний термін для тестового режиму його функціонування. Якщо рішення не зареєстровані протягом семи робочих днів, податкова накладна, реєстрація якої зупинена, автоматично реєструється. Урегульовано питання реєстрації податкових накладних, реєстрацію яких зупинено до 1 грудня 2017 р. та до яких платниками податків не подано пояснень. Установлено, що у такому випадку платники податків мають право протягом року, з дати виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій накладній, подати пояснення на розгляд відповідних комісій органів ДФС". - йдеться в повідомленні.

Ukrainian

Читати ще