Сільськогосподарські виробники потребують державної підтримки в страхуванні сільськогосподарської продукції, – голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар

Дата публікації: 14-11-2017 - 17:15

Асоціація тваринників в особі її голови Ірини Паламар підтримує обидва законопроекти №6355 та №6355-1 та вважає, що положення обох законопроектів можна поєднати в одному спільному.

14 листопада 2017 року голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар взяла участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, де розглядалися, з-поміж інших питань, проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», поданий народними депутатами України Рибаком І.П., Тімішем Г.І., Люшняком М.В., Котом А.Б. (реєстр. №6355 від 12.04.2017), а також альтернативний проект Закону України «Про державну підтримку сільськогосподарського страхування», поданий народним депутатом України Негоєм Ф.Ф. (реєстр. № 6355-1 від 26.04.2017).

Вказані законопроекти отримали жваве обговорення. Народний депутат України Микола Володимирович Люшняк, як один із авторів законопроекту №6355, відмовився від свого законопроекту на користь підтримки альтернативного проекту №6355-1. Окремі народні депутати України, в цілому підтримуючи ідею розвитку страхування сільськогосподарської продукції, виступили проти пропозиції законопроекту №6355 в розмірі саме 50% субсидії держави на часткову оплату страхового платежу, нарахованого за договором страхування сільськогосподарської продукції, як надто великого. Хоча присутні представники страхових компаній висловили підтримку основному законопроекту №6355 (н.д.у. Люшняка). В подальшому звучали позиції народних депутатів про необхідність підтримки обох законопроектів та напрацювання спільного. Остаточне рішення по законопроектам перенесено на обговорення на наступне засідання комітету. 

Асоціація тваринників в особі її голови Ірини Паламар підтримує обидва законопроекти №6355 та №6355-1 та вважає, що положення обох законопроектів можна поєднати в одному спільному.

«Кожен із законопроектів, і що, найголовніше, для сільськогосподарських виробників, серед яких багато і членів Асоціації тваринників України, має на меті удосконалити страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, щоб збільшити частку такого страхування, яка на сьогодні є досить низькою,  - прокоментувала Ірина Паламар. - І ми наполягаємо, що держава повинна активно брати на себе частину фінансового навантаження із страхування сільськогосподарської продукції, бо об’єктивно, що аграрна діяльність – ризикова, залежить від природно-кліматичних умов та потребує фінансової підтримки».  

Також голова АТУ вважає, що обидва законопроекти спільні в баченні державної фінансової підтримки сільськогосподарського страхування шляхом оплати державою частини страхового платежу й у вигляді субсидії.

Навіть у питанні Аграрного страхового пулу України обидва законопроекти дуже близькі - кожен відзначає його малу ефективність, тому законопроект 6355-1 взагалі пропонує відмовитися від нього, а №6355 – передбачити добровільність участі в ньому страховиків.

       Хоча, звісно, законопроект №6355 містить більше пропозицій з удосконалення державної фінансової підтримки сільськогосподарського страхування, яким пропонується:

  • Державну підтримку страхування сільськогосподарської продукції шляхом щорічних субсидій на часткову оплату страхового платежу, нарахованого за договором страхування сільськогосподарської продукції;
  • Вимоги до укладення договорів страхування сільськогосподарської продукції;
  • Можливість встановлення державою вимог щодо страхування окремої сільськогосподарської продукції (на підставі типових договорів);
  • Закріплення за фермерськими господарствами, сільськогосподарськими виробничими кооперативами, колективними сільськогосподарськими підприємствами, особистими селянськими господарствами отримання державної фінансової підтримки при страхуванні сільськогосподарської продукції.

            Ще один із законопроектів, який був розглянутий на засіданні, - проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення конкурентоспроможності судноплавства України», поданий народними депутатами України Вадатурським А.О., Кіршом О.В., Петренком О.М. та іншими (реєстр. № 6735 від 17.07.2017).

Зміст законопроекту зводиться до двох ключових речей: обкладання пального для водного транспорту акцизом за нульовою ставкою та скасування рентної плати за спеціальне використання поверхневих вод водним транспортом.

Асоціація тваринників підтримує ідею законопроекту №6735, щодо відновлення  суднобудівельної галузі.

            «Транспортна інфраструктура є одним із факторів, що визначає ефективність аграрної галузі, - каже Ірина Паламар. - Миколаїв – це епіцентр для експорту продукції українського агросектору, місто, де розміщений важливий для української економіки морський порт, який дозволяє транспортувати українські товари в найвіддаленіші куточки світу. Проте якість доріг, які ведуть до цього міста, є в надзвичайно негативному стані, ціни на пальне щодня зростають».

            Асоціація тваринників вважає, що відновлення річкового судноплавства може стати успішною альтернативою для логістики нашої продукції. Як говориться в Пояснювальній записці до законопроекту, перевезення 1 т вантажу річковим транспортом передбачає витрати на 3,78 кг менші від аналогічних витрат автомобільного транспорту. Це означає значне здешевлення перевезення товарів агросектору та стимул для експорту нашої продукції.

            Сільськогосподарські виробники, яким географічно зручно користуватися річковим транспортом, повинні отримати транспортну альтернативу доставки продукції до морських портів, аніж наземний транспорт.

Окрім вищевказаних законопроектів на засіданні обговорювалася також результати проведеного Рахунковою палатою аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих на розвиток рибного господарства у 2015-2016 роках, а також проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про карантин рослин» щодо вдосконалення процедур під час переміщення через митний кордон дерев'яного пакувального матеріалу», поданий народним депутатом України Довгим О.С. (реєстр. №6486 від 23.05.2017).

Ukrainian

Читати ще