Сільськогосподарська галузь нарощує інвестиції вдвічі швидше, ніж вся економіка України

Дата публікації: 20-06-2017 - 10:54

Лідером за темпами і стабільністю зростання інвестицій серед усіх галузей в Україні виявилось сільське господарство. Рік тому приріст вкладень в нього, за методикою Держстатистики, склав 57%, в поточному ― 58%. Галузь в два рази швидше нарощує інвестиції, ніж в цілому вся економіка країни

Про це пише Олександр Циганок, інтернет-видання Hubs.

"Найпривабливішими активами в I кварталі 2017 р, згідно з офіційною статистикою, виявилися:

а) машини, обладнання та інвентар

б) транспортні засоби

На їх частку в загальній складності припало більше половини всіх капітальних інвестицій. З сукупних 64,8 млрд грн. вкладень в економіку, в I кв. 2017 р перші залучили 24,5 млрд грн., другі - 9,4 млрд грн.

Ці два види активів забезпечили також майже весь приріст капітальних вкладень на початку 2017 р. За нашими розрахунками, сукупні машинно-транспортні активи дали близько 84% приросту інвестицій з сумарною квартальною надбавкою до основних фондів усіх підприємств України в розмірі 13,2 млрд грн. (в порівнянні з показником січня-березня 2016 р в поточних цінах) машини і обладнання забезпечили 6,5 млрд грн., а транспортні засоби - 4,6 млрд грн.

При цьому обсяг капітальних інвестицій, спрямованих підприємствами на розвиток транспортних засобів, за рік підскочив майже в 2 рази - з 4,8 млрд грн. до 9,4 млрд грн. Приріст інвестицій в оновлення машин, обладнання та інвентарю помітно менше - всього 36%. Привабливість інших активів виявилася нижче середнього рівня приросту, що становить близько 25%. 

А до нематеріальних активів підприємства і зовсім втратили інтерес. Капінвестиції в комерційні знаки, об'єкти промислової власності, патенти, ліцензії, авторські права, тощо впали за порівняльні квартали на 21% - до 0,83 млрд грн.

У структурі капітальних інвестицій за галузями перші позиції займають промисловість, сільське господарство і будівництво. В цілому на них довелося майже 66% усіх вкладень в основні фонди за перші 3 місяці нинішнього року.

Лідирує за обсягами інвестицій, як і роком раніше, промисловість. В неї, за даними Держстату, за квартал 2017 р. вкладено 22,5 млрд грн. (або 34,7% від сукупних капінвестицій). Зі свого боку, Мінекономрозвитку додає, що до переліку провідних сфер економічної діяльності за обсягами освоєння капітальних інвестицій за січень-березень 2017 р увійшли також сільське, лісове і рибне господарство з часткою в 16,8%, а також будівництво, на яке довелося 14 , 2% капінвестицій. 

Дві з трьох найбільших галузей за обсягами залучених інвестицій виявилися ще й серед лідерів за вкладом в сукупний приріст капвкладень в економіку. За розрахунками Hubs, 41% від квартального прибавки в 13,2 млрд грн. (в порівнянні з показником січня-березня 2016 г.) забезпечила промисловість, 30% - сільське господарство і 14% - транспорт. Вклади інших галузей - менші. 

Інвестиції в деякі галузі взагалі скорочувалися, тому вони лише погіршували сукупний результат. Наприклад, операції з нерухомістю опустили загальний показник на «мінус» 9%. Лідером же за темпами і стабільності зростання інвестицій серед усіх галузей виявилося сільське господарство. Рік тому приріст вкладень в нього, за методикою Держстату, склав 57%, в нинішньому - 58%. Галузь в 2 рази швидше нарощує інвестиції, ніж в цілому вся економіка країни".

 

Ukrainian

Читати ще