Сільським розвитком планує зайнятися Мінагропрод

Дата публікації: 06-07-2017 - 15:42

Малий та середній виробник став пріоритетом державної політики. І не лише аграрної, але й загальнодержавної економічної.

Нова державна політика сільського розвитку скеровується на максимальне задоволення потреб та прагнень мешканця сільської місцевості. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Така політика відрізняється від попередніх практик, у першу чергу, за своїми підходами. Адже в центрі її уваги – людина. На цьому наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

«Малий та середній виробник став пріоритетом державної політики. І не лише аграрної, але й загальнодержавної економічної. Нещодавно була ухвалена Стратегія розвитку малого та середнього підприємництва. Зараз формується план її імплементації. Для нас дуже важливо, щоб мале та середнє сільське підприємництво віднайшло місце у цьому документі», – зазначила вона.

За словами заступника міністра, запровадження політики сільського розвитку в Україні відповідає європейським цінностям та європейській практиці. Угода про Асоціацію з ЄС передбачає позиції щодо сільського розвитку. Окремі з них пов’язані із впровадженням інновацій, дорадництвом, сільським туризмом, розвитком органічного виробництва, на яке покладаються великі надії і, яке виправдовує себе як спосіб підтримки малого та середнього виробника. На пошук та успішну реалізацію місцевих ініціатив спрямована діяльність Проекту Європейського Союзу «Підтримка ЄС впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».

Ковальова додала, що важливим партнером міністерства є Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку». В рамках цього Проекту надається допомога низці об’єднаних територіальних громад у підготовці стратегій економічного розвитку, планів їх реалізації та залученні відповідних ресурсів. А це нові робочі місця, особливо для молоді, нові надходження до місцевих бюджетів. Напрацювання також можуть бути поширені на інші українські громади.

Ми вивчаємо найуспішніші практики сільського розвитку різних країн світу, державної підтримки малого виробника, кооперації, просування традиційної продукції та продукції локального виробництва, агрорекреації та інформаційно-просвітницької роботи. Але принципи, підходи та моделі політики сільського розвитку поки що залишаються новацією для значної частини суспільства, тому процес публічного обговорення цих питань є просто необхідним», – підкреслила заступник міністра.

Ukrainian

Читати ще