«Шлях українським експортером яловичини до Саудівської Аравії відкрито" – голова АТУ Ірина Паламар

Дата публікації: 03-04-2019 - 11:33

Відтепер українські тваринники зможуть експортувати яловичину до Саудівської Аравії. Процес, який було запушено за участі Асоціації тваринників України, дійшов завершального етапу: погоджено ветеринарний сертифікат.

1 квітня 2019 року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів та компетентний орган Королівства Саудівська Аравія погодили форму міжнародного ветеринарного сертифіката на експорт м'яса (яловичини) та продуктів з нього з України до Королівства Саудівська Аравія. Про це повідомляють у прес-службі Держпродспоживслужби.

Даній події передувала довга й клопітка робота зацікавлених учасників галузі щодо налагодження співпраці в даному напрямі, - зокрема, Асоціації тваринників України та її голови Ірини Паламар.

«Уперше про майбутню співпрацю ми заговорили із Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Саудівська Аравія в Україні Й. В. Джудією Алхазалом іще у квітні 2018 року, в рамках заходу, присвяченому 25-річчю налагодження дипломатичних стосунків між нашим країнами, - відзначає Ірина Паламар. - Тоді ми обговорювали економічне співробітництво з Україною, можливість експорту українського ВРХ живцем та яловичини до КСА, впровадження спільних інвестиційних проектів із відгодівлі в Україні бичків для експорту, будівництва м’ясопереробних підприємств, щодо якого іноземні представники країни виявили зацікавленість. Я мала змогу особисто поспілкуватися із представниками посольства і бізнесу КСА, зацікавленими в інвестуванні в українську економіку та розвитку аграрних бізнес-відносин, і переконати їх у взаємовигідній співпраці. Українська яловичина є бажаним продуктом на ринках Близького Сходу, адже вона якісна і приваблива за ціною. У нас на законодавчому рівні існує заборона на використання ГМО у рослинництві, а отже, тварини годуються кормами без генно-модифікованих складників, і м'ясо, відповідно, екологічно безпечне».

Також Ірина Паламар провела ще низку зустрічей із представниками КСО, зокрема, в рамках Саудо-українського аграрного інвестиційного форуму (The Saudi-Ukraine Agribusiness Investment Forum), де вона домовилась про реалізацію спільних пілотних проектів в сільському господарстві з представниками бізнесу КСО.

«Ми раді, що наша праця була недаремною, і що Держпродспожвслужба оперативно здійснила всі процедури щодо узгодження ветеринарного сертифікату: відтепер шлях нашим експортерам яловичини до Саудівської Аравії відкрито», - підсумувала Ірина Паламар.

Ukrainian

Читати ще