Селянам подарували доїльні апарати за грант USAID

Дата публікації: 12-06-2020 - 12:51

Селяни - члени кооперативу «ВАК Монастирищенський», що на Черкащині, отримали індивідуальні доїльні апарати, придбані у співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) за сприяння Асоціації тваринників України.

Перші доїльні апарати із 50 індивідуальних комплектів, надані Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Агросільрозвиток» за підтримки Асоціації тваринників України, отримали члени СОК «ВАК Монастирищенський» із села Княжа Криниця Монастирищенського району. До кожного із комплектів входить: роторний насос на основі роботи вакууму, алюмінієвий бідон на 20 літрів, міцні стакани із пластику й металу – 4 штуки.

«За одну годину цей доїльний апарат дозволяє зібрати молоко у п’яти корів. Відзначимо, використання доїльних апаратів дозволить селянам покращити якість та показники молочної сировини, адже молоко отримуватиметься способом безконтактного доїння» - прокоментував голова СОК «ВАК Монастирищенський»  Володимир МОКРОВЕЦЬ.

«Доїльний апарат є великою підтримкою для мене, тому що тримаю 3 корівки, а руками доїти важко, та й часу займає досить багато. Загалом, щоб видоїти три корови, я витрачаю близько години. Із доїльним апаратом процес доїння триватиме швидше. До того ж, якість молока покращиться. Власникам корів дуже раджу стати членами кооперативу. Адже це можливість користуватися усіма послугами та програмами, що існують в кооперативі», – ділиться враженнями власниця трьох корів, жителька села Княжа Криниця Монастирищенського району 62-річна Катерина ТАТАРЧУК.

Катерина Татарчук

«Можливість отримати доїльні апарати жителі сіл отримали саме тому, що є активними членами кооперативу. І саме через кооператив можливо впроваджувати подібні програми, які, окрім забезпечення обладнанням, передбачають навчання та практичну допомогу у впровадженні нових технологій утримання та годівлі корів, доїння та забезпечення високої якості і безпечності молока, вигідного його збуту.

Звісно, що найкращим досягненням кооперативу, а, відповідно, і його членів має бути створення потужностей для власної переробки молока та забезпечення виробленими молокопродуктами місцевих споживачів, в тому числі шкіл, лікарень” - додають представники проекту “Агросільрозвиток”.

Кооператив планує розширювати програму із забезпечення доїльних апаратів за фінансової підтримки USAID, тим самим покращуючи якість молочної сировини та полегшуючи працю селянам. Нині вигін корів на пасовища в самому розпалі, тому в кооперативі до запуску готується мобільна доїльна установка, яка дозволить доїти корів прямо на полі. Також на прохання однієї із сільських громад Монастирищини на заводі виготовляється ще одна така ж мобільна доїльна машина.

Окрім того, за підтримки USAID, на базі молочного кооперативу у перспективі планується виготовлення власної молочної продукції.

Нагадаємо, що Асоціація тваринників України у співпраці з USAID постійно підтримує кооперативний рух. Зокрема, наприкінці минулого року кооператив із відгодівлі бичків СОК «Бики Черкащини» за сприяння АТУ отримав від USAID грант на обладнання для відгодівельного комплексу, який уже поетапно реалізовується.

доїльний

доїльний

 

Ukrainian

Читати ще