Селян продовжують обдирати: відмінили дотації на молодняк ВРХ

Дата публікації: 03-03-2020 - 13:50

У 2020 році держпідтримкою не передбачені дотації на вирощування молодняка ВРХ, але людей про це офіційно не повідомили.

До Асоціації тваринників України постійно надходять звернення від власників домогосподарств: люди скаржаться, що в селищних радах їм відмовляють у прийнятті документів на вирощування молодняка ВРХ. Мовляв, дотації відмінено. Але в офіційних джерелах людей про це не повідомили, на сайті Мінагрополітики відповідний розділ про можливість отримання дотацій на відгодівлю ВРХ так і залишився: http://dotacii.minagro.gov.ua/ua/2500-za-telya.

Люди збирають документи, а прийшовши їх подавати – натикаються на відмову: дотації скасовано!

«Слуги народу продовжують селян методично обдирати, - коментує Ірина Паламар. – Відбирають землю, відміняють дотації. І це при тому, що поголів’я ВРХ в Україні щороку знижується! Лише за минулий рік воно впало ще на 5,7%, і сьогодні в нас налічується 3143,8 тис голів ВРХ (у 2019 – було  3332,9 тис. голів). Так скоро ми зовсім залишимося без м’яса та молока. І без землі. Українці стануть наймитами у транснаціональних компаній».

Нагадаємо, у 2018 році була започаткована державна програма з відгодівлі молодняку ВРХ в особистих селянських господарствах, постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва». Даною постановою передбачалася бюджетна допомога домогосподарствам на безповоротній основі на вирощування молодняка до 13-місячного віку у розмірі 2500 грн / голову.

Це стало можливим завдяки плідній роботі АТУ та її голови Ірини Паламар, які ще у 2017 році  розробили й представили керівництву Мін АПК Програму з розвитку скотарства, спрямовану, в тому числі, й на відгодівлю бичків. Фахівцями АТУ була проведена довга робота з підготовки пакету пропозицій, Ірина Паламар виступала з даним питанням на численних робочих групах в Мінагрополітики, аби переконати владу у необхідності підтримки селян.

Проте вже у 2019 році людям почали масово відмовляти в отриманні дотацій, а в 2020 році – їх зовсім відмінили.

Нагадаємо також що Ірина Паламар підтримала низку інших проектів щодо відгодівлі ВРХ, зокрема, відкриття відгодівельного комплексу для бичків кооперативу СОК "Бики Черкащини". 

Ukrainian

Читати ще