Господарства будуть відшкодовувати меншу суму державі за користування водними ресурсами

Опубликовано nick_309 - 03-04-2017 - 19:08

25 вересня 2015 року  Асоціація тваринників України взяла учать в  засіданні підгрупи з екологічних, земельних та будівельних питань робочої групи з розвитку тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Порядком денним учасники обговорили наступне: 

1) Внесення змін до методики розрахунку шкідливих викидів і відходів сільського господарства.

2) Спрощення процедури отримання спецдозволу на користування надрами.

3) Мінімальні екологічні стандарти: ознайомлення з досвідом інших країн, стратегія розробки.

Підгрупою з земельних, екологічних та будівельних питань було розроблено пропозиції щодо Проекту наказу Міністерства екології та природних ресурсів України  «Про внесення змін до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів», яким передбачалося вдосконалити механізм визначення розміру збитків, які заподіяні державі внаслідок порушення водоохоронного законодавства (зокрема, внесення змін до пункту 9.1. і формули (23) замінивши  коефіцієнт 100 на коефіцієнт 5, що сприятиме охороні і раціональному використанню фізичними особами, фізичними особами-підприємцями та юридичними особами водних ресурсів та забезпеченню прав громадян України на безпечне для життя і здоров’я довкілля, гарантованих Конституцією України.

Державна екологічна інспекція України, врахувавши надані пропозиції Робочої групи розробила текст відповідного проекту наказу. Згідно з встановленою процедурою, зазначений проект наказу отримав погодження усіх міністерств та ЦОВВ, за виключенням Міністерства фінансів України.

За наслідками засідання підготовлено листа на ім’я Заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Рутицької В.В. з проханням сприяти у отриманні погодження від Міністерства фінансів України для якнайшвидшого набуття чинності цього наказу.

Завдяки відкорегованій методиці господарства зможуть відшкодовувати державі збитки у значно меншому розмірі при відсутності дозвільних документів, ніж це було раніше.

Ukrainian

Читать еще