Названо кроки впровадження нової політики сільського розвитку

Опубликовано bashun - 01-08-2017 - 15:03

Професор економіки сільського господарства Університету Френка Міллера та Школи міжнародних відносин Університету Міссурі (США) Томас Джонс дав рекомендації щодо розвитку сільської місцевості в Україні.

 

Про це йдеться в матеріалі Українського освітнього центру реформ «Українське село переходить від централізованого управління до децентралізованого контролю».
 
Нагадаємо, що Томас Джонс побував в Україні та розповів про доцільність впровадження нової сільської політики та її перспектив.
 
На його думку існує багато інноваційних підходів, але для початку можна виокремити три перші кроки.
 
Насамперед йдеться про розвиток надійного та ефективного ринку землі. Другий крок – це надійний та ефективний фінансовий ринок. Він має бути доступним не лише для тих, хто бажає придбати землю сільськогосподарського призначення та працювати на ній, але й для місцевих органів влади, щоб вони могли робити стратегічні інвестиції. Бо добре відомо, що для отримання доходів необхідно вкласти попередні інвестиції, на порожньому місці нічого не буде», - зазначив експерт по економіці розвитку сільської місцевості.
 
За словами Джонса, третім кроком має бути встановлення чіткої, збалансованої та справедливої відповідності між обов’язками сільських чи місцевих рад та джерелами надходжень. Механізм не запрацює, якщо, скажімо, обов’язки будуть надто високими, а надходження – низькими.
 
Вони не повинні думати, що єдиною хорошою інвестицією є та, що зроблена в споруди, в дороги та інші фізичні речі. Інвестувати також потрібно в людей, у їх знання та професійні навички. Особливо це стосується молоді», - зазначає професор економіки.
 
Він додає, що окрім цих кроків потрібно створити потужні дорадчі служби. У Канаді, Сполучених Штатах Америки, країнах Західної Європи процвітання можна пов’язати з поширенням освіти. Там люди навчаються впродовж усього життя.
 
Для України також важливо надавати людям сучасні знання для розвитку. Я бачу багато підприємницьких тенденцій у Києві, деяких інших містах. Але думаю, що необхідно заохочувати підприємницький інноваційний ризик і в сільській місцевості», - підсумував Томас Джонс.

 

Ukrainian

Читать еще