Молочний кооператив отримав другу мобільну доїльну установку

Опубликовано bashun - 26-08-2020 - 14:32

Нещодавно молочний кооператив «ВАК Монастирищенський», що на Черкащині, згідно з грантовою угодою з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), здобутою за підтримки АТУ, отримав новеньку мобільну доїльну установку.

Молочна мобільна доїльна установка – спеціально розроблений проект Всеукраїнського аграрного кооперативу спільно із партнерами, для потреб молочних кооперативів. Такий апарат уже є у кооперативі й активно використовується у роботі за зверненнями сільських громад Монастирищини.

Голова кооперативу «ВАК Монастирищенський» Володимир Мокровець відзначає, що головною перевагою цієї машини є те, що вона дозволяє доїти корів просто на пасовиську безконтактним методом, і відразу доправляти молоко на молокоприймальний пункт або ж на переробні заводи. Це дає можливість населенню виробляти молоко вищого ґатунку, яке отримується безконтактним способом та не піддається впливу бактеріального забруднення від навколишнього середовища.

Машина працює, як ціла автоматизована система для збору молока. Тут відразу можна доїти чотири корови одночасно. А весь процес займає близько 10 хвилин. Кожна із корів, яка приєднується до апарату, отримує окремий ID-чіп, за яким худоба ідентифікується у спеціальному реєстрі на планшеті, що під’єднаний до блоку керування машиною. Така система дає можливість щоразу відстежувати скільки молока отримується від однієї корови. За раз автомобіль вміщує ємність на 350 л.

Цікаво і те, що ця установка фактично саме себе миє. Тобто, мається на увазі, що в машині є спеціальна система промивання, яка після використання автоматично миє усі доїльні апарати.

За робочий день мобільна доїльна установка може обслуговувати до 100 корів. Якщо перевести на молоко - то це близько 1,5 тонни за день.

Цю машину можна порівняти з маленьким міні заводом з прийому та переробки молока, який відповідає сучасному високотехнологічному обладнанню. До цього всього, установка є ще й пересувною. Вона встановлена на вантажній платформі, що причіпляється до автомобіля.

«Ця наша розробка надає змогу уникнути всіх забруднень, відкидає фізичний контакт з людиною, доступ повітря, що підвищує якість молока та дає можливість людям заробити більше. Тим, більше у тих умовах, коли молокозаводи платять вищу ціну за молоко вищого та екстра ґатунку», – відзначають у ВАК.

Мобільна доїльна установка, яку нині використовують в кооперативі, – це експериментальна розробка спеціалістів кооперативу та партнерів. Інша ж доїльна установка, яку нещодавно голова «ВАК Монастирищенський» отримав від заводу – нова покращена копія, виготовлена на замовлення селян. Зовсім згодом вона попрямує для експлуатації до однієї із сільських громад.

 

 

 

 

  • Молочний кооператив за підтримки АТУ отримав другу мобільну доїльну установку
  • Молочний кооператив за підтримки АТУ отримав другу мобільну доїльну установку1
Ukrainian

Читать еще