Селянам передадуть доїльні апарати від USAID за підтримки АТУ

Опубликовано bashun - 27-05-2020 - 10:31

Члени кооперативу «ВАК Монастирищенський» отримають індивідуальні доїльні апарати, надані Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримки АТУ.

 

 

Селянам, членам молочного кооперативу СОК «ВАК Монастирищенський», що в Монастирищенському районі Черкаської області, передадуть безкоштовно доїльні апарати від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Агросільрозвиток» за підтримки Асоціації тваринників України.

Нагадаємо, що АТУ вже близько 2-х років співпрацює з USAID напрямі підтримки фермерів і власників домогосподарств. Зокрема, організовує  науково-практичні заходи, вебінари з ефективного тваринництва, надає методичну літературу, а також підтримує низку сільськогосподарських кооперативів.

Черговим проектом співпраці АТУ та USAID стало надання молочному кооперативу перших 50 комплектів індивідуальних доїльних апаратів, які планують роздати його членам для полегшення та прискорення роботи. Ці доїльні апарати отримають ті члени кооперативу, які їх найбільше потребують: в пріоритеті селяни, які утримують кілька корів, ті, кому уже важко доїти корову вручну та соціально незахищені верстви населення. Адже грантова угода з USAID прописувала зменшення ручної праці саме серед жіночого населення на селі, тому у цьому напрямку і працюють в кооперативі.

доїльні апарати

До того ж, використання доїльних апаратів дозволить селянам покращити якість молока, адже молоко отримуватиметься способом безконтактного доїння. Це дасть змогу поліпшити фізико-хімічні та мікробіологічні показники молочної сировини.

Програму із забезпечення доїльних апаратів за фінансової підтримки USAID кооператив планує розширювати, покращуючи якість молочної сировини та полегшуючи працю селянам.

До слова, саме зараз, навесні, розпочинається вигін корів на пасовища, тому в кооперативі до запуску готується мобільна доїльна установка та, на прохання однієї із сільських громад Монастирищини, на заводі виготовляється ще одна така ж установка, яка дозволяє безконтактним способом доїти корови безпосередньо в полі.

Нагадаємо, що також за сприяння АТУ Агентство США з міжнародного розвитку підтримує кооператив з відгодівлі бичків СОК «Бики Черкащини», що в тому ж таки Монастирищенському. Програма співпраці USAID із даним кооперативом розрахована на 5 років і передбачає поетапне збільшення поголів’я бичків на відгодівлі в СОК «Бики Черкащини» до 10 тис. голів.

Крім того, за підтримки USAID планується виготовлення власної молочної продукції на базі молочного кооперативу.

Агентство США з міжнародного розвитку вбачає серйозний потенціал у роботі сільськогосподарських обслуговуючих та виробничих кооперативів, тому налаштоване і надалі продовжувати співпрацю з ними. Плануються і надалі серйозні фінансові вливання у розвиток молочного кооперативного руху.

Нагадаємо, членом кооперативу може стати будь-яка людина, яка утримує корову. Кооператив відкритий до співпраці та запрошує нових членів до своєї команди. Ті селяни, хто підписує договір, автоматично стають членами кооперативу та користується усіма послугами та програмами.

Ukrainian

Читать еще