Неадекватні рішення Уряду Гончарука – це біотероризм

Опубликовано bashun - 30-10-2019 - 11:00

Голова АТУ надіслала Президентові України Володимиру Зеленському офіційний лист, в якому наголосила на невиваженості політичного рішення щодо зняття з посад очільників Держпродспоживслужби.

В Асоціації тваринників України акцентують, що рішення влади щодо звільнення професійних чиновників – голови Держпродспоживслужби України Володимира Лапи та його першого заступника Андрія Жука, які відповідають за біобезпеку країни, матиме однозначно негативні наслідки для реалізації  державної політики у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя.

У зв’язку із цим голова АТУ Ірина Паламар надіслала офіційний лист до Президента України Володимира Зеленського,  а також Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Міністра економрозвитку Олексія Милованова, де висловилася із аргументованою критикою  такого політичного рішення.

Зокрема, голова АТУ нагадала, що Держпродспоживслужба була утворена в 2014 році шляхом об’єднання Державної ветеринарної служби, Державної фітосанітарної служби, Інспекції з питань захисту прав споживачів та Державної санітарно-епідеміологічної служби, ставши наслідком руйнування однієї із найкращих у світі на той час ветеринарно-санітарних служб. Відповідно, перед  керівництвом Держпродспоживслужби, як нового органу, стояли надскладні завдання та виклики: об’єднати та налагодити роботу чотирьох контролюючих органів на базі одного, стабілізувати епідеміологічну ситуацію в країні, привести у відповідність величезну кількість законодавства України до ЄС, відкривати експортні ринки.

«Зрозуміло, що в даному випадку зміна керівництва Держпродспоживслужби на певний період призведе до зупинення чи навіть зриву виконання низки розпочатих проектів, переговорних процесів з ЄС в рамках євроінтеграції, а також з іншими країнами щодо налагодження експорту української продукції», - відзначено у листі.

Ірина Паламар звернула увагу, що звільнення очільників Держпродспоживслужби ставить під загрозу експорт із Саудівською Аравією, з якою тривають переговори з питань продовження експорту української продукції на їхню територію. Ці перемовини мали бути завершені в найближчий час. Підписантом документів із нашого боку виступав голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, і тепер, оскільки його звільнено, всі документи будуть відкликані, і процедуру доведеться повторювати заново. А це затягнеться ще на роки.

Слід зазначити, що Саудівська Аравія сьогодні дає нам 30% всього експорту українського м’яса і близько 20% аграрного експорту загалом, а тепер це питання опинилося під загрозою.

Також на сьогоднішній день запущено процес узгодження цілої низки ветеринарних сертифікатів на експорт нашої м’ясної та кормової продукції, підписантом яких з українського боку був перший заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Жук. Тепер же, через його звільнення, згадані сертифікати автоматично будуть відкликані з метою повторного запуску процедури узгодження.  

«Асоціація тваринників України наголошує, що категорично не підтримує прийняття на державному рівні такого хаотичного і безвідповідального рішення про звільнення керівництва такого надзвичайно важливого органу для сільського господарства, як Держпродспоживслужба, лише з мотивів зміни політичних облич. Подібні рішення мали б прийматися чи не прийматися виважено, прогнозовано, із вивченням ситуації та врахуванням думки профільних громадських об’єднань, що в даному випадку не мало місце» - закликала Ірина Паламар.

Ukrainian

Читать еще