«Депутати наче шулери, таємно від громадськості, проголосували антинародний земельний законопроект» - Ірина Паламар

Опубликовано bashun - 18-10-2019 - 12:03

Сьогодні, 18.10.2019 року, о 9.00 Комітет з питань аграрної та земельної політики таємно від представників громадськості, нехтуючи всіма законами, провів засідання, де за 15 хвилин розглянув 11 «земельних» законопроектів і проголосував за внесення на порядок денний Верховної Ради антинародного законопроекту № 2178-10, яким дозволяється продаж землі.

При цьому про перенесення часу засідання на 9.00 нікого не попередили, і люди - аграрії, фермери, лідери громад, які спеціально сьогодні їхали до Києва, аби донести депутатам ганебність їх рішень з приводу відкриття ринку землі, не змогли бути присутніми на засіданні!

Чи це ті слуги народу, які мають нести людям законність і порядок, і служити народу України?

Ми, представники громадськості, їм тільки заважаємо!

Раніше ми вже заявили свою рішучу позицію про непідтримку урядового законопроекту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178. Відповідну критику законопроекту можна прочитати за наступним посиланням: https://usba.com.ua/noviy-zakon-pro-obig-zemel-mozhe-prizvesti-do-rozbazaryuvannya-zemel-i-deshevogo-prodazhu-ikh.

Асоціація тваринників категорично виступає проти надання права купівлі землі сільськогосподарського призначення будь-яким юридичним особам!

Як ми всі пам’ятаємо, законопроект №2178 про скасування земельного мораторію та запровадження ринку сільськогосподарських земель отримав шквал критики у суспільстві, експертному середовищі, серед експертів, науковців, що продовжилося безліччю мітингів, акцій протесту, прес-конференцій та інших заходів, які тривають і до сьогодні. Якоїсь зворотної реакції влади (від Уряду), що демонструвала б готовність врахувати альтернативні думки щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, поки не спостерігається.

10 жовтня народними депутатами від партії «СЛУГА НАРОДУ» було зареєстровано альтернативний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 2178-10.

Відповідно і в публічній площині увага та дискусія почала переміщувалася на цей законопроект №2178-10, як якийсь кращий, оскільки не дозволяє купувати землі сільськогосподарського призначення іноземним юридичним особам до 1 січня 2024 року, і як жест того, нібито влада почула український народ.

В дійсності ж людей знову намагаються надурити!

Так, в альтернативному проекті №2178-10 передбачається, що набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть: а) громадяни України; б) юридичні особи України, створені за законодавством України; в) територіальні громади; г) держава (нова редакція частини 1 статті 130 ЗК України)

Одночасно  у проекті 2178-10 (нова редакція пункту 14 Розділу Х Перехідних положень ЗК України) встановлюється такий собі «хитрий» перехідний період, що до 1 січня 2024 року не допускається набуття юридичними особами, бенефіціарним власником (контролером) яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Чому «хитрий»? - бо відразу у проекті  № 2178-10 робиться виключення для окремих юридичних осіб, на яких заборона купівлі земель сільськогосподарського призначення не поширюватиметься.

Із тексту законопроекту 2178-10: «Вимоги цього пункту не розповсюджуються на випадки набуття сільськогосподарськими товаровиробниками у власність земельних ділянок, які використовують такі земельні ділянки на правах оренди, емфітевзису, за умови, якщо: з часу державної реєстрації юридичної особи - набувача права власності пройшло не менше 3 років, право оренди, емфітевзису виникло до набрання чинності цим пунктом».

Тобто, якщо юридична особа, бенефіціарним власником (контролером) якої є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави,  функціонує більше 3-х років і, наприклад, орендує землі сільськогосподарського призначення, то вона може їх купити! Таким чином, абсолютно усі юридичні особи із іноземним капіталом, які працюють на сьогодні на українській сільськогосподарській землі, зможуть її купити. І лише нові компанії з іноземним капіталом не матимуть такого права.  

 

Ukrainian

Читать еще