«Ми, як і 73% українців, категорично проти продажу землі с/г призначення!» - Ірина Паламар

Опубликовано bashun - 17-10-2019 - 14:28

Згідно з соцопитуванням авторитетного агентства «Рейтинг», лише 19% громадян України «за» відкриття ринку землі.

Сьогодні влада активно насаджує українцям думку, що відкриття ринку землі нібито поліпшить становище селян, які зможуть розпорядитися своїм майном, і буцім-то цього хочуть саме власники паїв. Та чи дійсно це так? 

Якщо поглянути на результати опитування, проведеного наприкінці вересня 2019 року авторитетною соціологічною групою «Рейтинг», то побачимо наступну картину: лише 19% українців підтримують продаж земель сільськогосподарського призначення, 73% – категорично проти, і 8% не визначилися.

При цьому, за останні 2 роки це найвища цифра! Тобто, кількість тих, хто проти продажу с/г земель, постійно зростає.

Що ж до статистики бажаючих відкриття ринку землі у розрізі регіонів, то вона наступна: південь України – 21% прихильників продажу землі, схід – лише 13%,  захід і центр - по 19%, тобто, майже та сама ситуація, що і в середньому по країні.

Слід зазначити, що багато противників відміни мораторію (65%) не лише серед людей старшого покоління, але й серед молоді: лише 26% опитуваних у віці 18-25 років виступили «за» продаж с/г земель.

Але найкрасномовнішим є той факт, що дуже мало охочих зняття мораторію і серед власників земельних паїв! В той час, як влада намагається довести, що відміняючи мораторій, вона відстоює інтереси селян, володарів власників земельних ділянок, які буцім-то дуже хочуть продати свій пай, результати опитування показують протилежне:

  • серед тих, хто має у власності землю та її обробляє - всього 23% «за» продаж землі, і 70% – «проти»;
  • серед тих, хто має пай і здає його в оренду – лише 21% бажаючих продати.

Ще більш категорично налаштовані українці в питанні продажу с/г земель іноземцям. Серед тих, хто підтримує таку думку  - лише 13%, а неприйняття - 81%!

Цікавими є результати опитування щодо того, у чиїй власності має бути земля с/г призначення. 58% українців впевнені, що всі землі мають бути у власності держави, за зразком Канади чи Ізраїлю, де присутнє дуже жорстке регулювання обігу с/г земель.

І останнє - 74% українців вважають, що питання відкриття ринку має вирішуватися на національному референдумі.

Як ми бачимо, що більшість українців в питанні відкриття ринку землі одностайна: вони категорично проти! Дуже сподіваюся, що почує свій народ, який її обрав, давши величезний кредит довіри, і не допустить до того, аби через продаж нашого головного багатства ми втратили країну.

Ірина Паламар,

голова Асоціації тваринників України

 

Ukrainian

Читать еще