Господарствам галузі свинарства відомо про проблему сірого імпорту свинини до України

Опубликовано bashun - 03-05-2019 - 11:59

Згідно з опитуванням, проведеним АТУ, 85,1 % господарств знають про проблему сірого імпорту свинини.

Асоціація тваринників України провела опитування серед українських господарств, які займаються розведенням та утриманням свиней про те, чи відомо їм про проблему сірого імпорту свинини в Україні.  

85,1 % опитаних господарств підтвердили, що знають про проблему сірого імпорту свинини.

6,8% господарств поскаржилися на те, що доводилося конкурувати з cірою свининою  на ринку.

Всього Асоціація тваринників України опитала 289 господарств абсолютно з різних регіонів України та різних за розміром поголів’ям свиней у період з 22 по 25 квітня цього року.

Нагадаємо, що за останній період ЗМІ сколихнула хвиля повідомлень про сірий імпорт свинини до України та складною ситуацією у свинарських господарств із низькими закупівельними цінами на живець свиней.

Завдяки активній реакції громадськості, в т.ч. і Асоціації тваринників України та її лідеру Ірині Паламар, ціни на живець свиней для внутрішнього виробника почали рости. Звертаємо увагу, що ситуація з закупівельними цінами на свиней не впливає на роздрібні ціни для споживачів. 

Водночас 10,8% опитаних Асоціацією тваринників України господарств галузі свинарства наголошують, що ще мають проблеми з реалізацією свинини та скаржаться на низькі закупівельні ціни на живець свиней.

26 квітня Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар особисто звернулася із відеозверненням до українських виробників свинини щодо ситуації на внутрішньому ринку свинини :   https://www.youtube.com/watch?v=XGHpUfMfx6Q

Також наразі опубліковано відкрите звернення Асоціації тваринників України, в якому аграрний лідер Ірина Паламар подякувала господарствам галузі свинарства за підтримку в боротьбі з сірим імпортом свинини та низьким закупівельними цінами на живець свиней.

«… ситуація з підняттям закупівельних цін на живець свиней є тимчасовою перемогою. Дуже важливо і надалі нам разом продовжувати відстоювати наші спільні інтереси – інтереси українського виробника свинини та протистояти сірому імпорту свинини. Ваша, господарств, активність та об’єднання спільних зусиль відіграли важливу роль в покращенні  ситуації із закупівельними цінами та імпортом свинини. … Щиро висловлюю Вам вдячність за підтримку і розраховуємо на неї і надалі.", - із відкритого звернення Ірини Паламар, Голови Асоціації тваринників України.

 

 

 

Ukrainian

Читать еще