У 2019 році урядом передбачено 7 напрямів фінансової підтримки спеціально для фермерів та кооперативів

Опубликовано bashun - 13-03-2019 - 15:48

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета зазначив, що у 2019 році Уряд продовжує фокусуватися на підтримці розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації. Про це йдеться на сайті Міністерства.

Виступаючи на відкритті третього Форуму фермерських технологій, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета зазначив, що у 2019 році Уряд продовжує фокусуватися на підтримці розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації. 

«Попит на нішеву, фермерську продукцію з кожним роком зростає. Для забезпечення цього попиту як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, Уряд продовжує розглядати розвиток малого та середнього агробізнесу як один із пріоритетів і надавати державну підтримку для фермерів за багатьма напрямами», - прокоментував Віктор Шеремета.

Так, цього року для фермерів та кооперативів передбачено:

  • 90% компенсація вартості дорадчих послуг,
  • 80% компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, 
  • 70% компенсація кооперативам вартості придбаного вітчизняного обладнання,
  • 40% компенсація вартості придбаної с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва,
  • здешевлення кредитів,
  • бюджетна субсидія на 1 гектар новоствореним ФГ та
  • бюджетна субсидія на 1 члена не новоствореного ФГ.

Нагадаємо, що голова АТУ Ірина Паламар неодноразово підкреслювала важливість державної підтримки дрібних фермерських господарств, та закликала Кабмін внести зміни до Постанови №107 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва", які б дозволили не лише юридичним особам, а й невеликим господарствам і сімейним фермам, що переважно зареєстровані як ФОПи, отримувати дотації за утримання корів.

На думку Ірини Паламар, у подальшій перспективі це допоможе сформувати потужний клас успішних українських фермерів, які стануть одним із основних драйверів нашої економіки.

Ukrainian

Читать еще