АТУ обговорила основні напрями з просування експорту на засіданні Ради з міжнародної торгівлі

Опубликовано bashun - 27-12-2018 - 17:25

Сьогодні, 27 грудня, відбулося друге засідання Робочої групи з просування експорту Ради з міжнародної торгівлі, в якій взяла участь Асоціація тваринників України.

Нагадаємо, що голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар була затверджена членом Ради з міжнародної торгівлі*, яка утворена на виконання  Постанови Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 року №455 «Про утворення Ради з міжнародної торгівлі» в рамках реалізації Експортної стратегії: дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі України на 2017- 2021 рр.

Незважаючи на те, що склад Робочої групи поповнився представниками різних галузей економіки (машинобудування, креативна індустрія), все ж  найбільше в ній було представлено профільних об’єднань саме аграрної галузі, що свідчить, що цей напрям експорту є одним із найбільш активних.

За результатами зустрічі членами Робочої групи з просування експорту було ухвалено рішення сконцентрувати увагу на 4-х основних напрямах діяльності в 2019  році:

  1. Створення єдиного експортного веб-порталу для інформаційної підтримки експортерів: розроблення рекомендацій щодо структури, дизайну, наповнення контентом веб-порталу тощо.
  1. Розробка стратегічних програм виходу на ринки країн у фокусі: розроблення рекомендацій щодо напрямів здійснення досліджень, у т. ч. ключових показників  для аналізу можливих кроків з метою збільшення присутності та розширення співпраці.
  1. Лібералізація у сфері валютного контролю: вироблення рекомендацій відповідно до аналізу результатів опитування експортерів щодо валютного регулювання.
  1. Експортно-кредитне агентство: вироблення рекомендацій щодо його ефективної діяльності.

Серед проблемних питань, на які звернули увагу профільні організації – це участь національних виробників у профільних виставках на території України на пільгових умовах, більш активне інформування профільними державними органами громадськості про міжурядові комісії, торгові місії, двосторонні урядові зустрічі та залучення до участі в них бізнесу, відшкодування за рахунок держави візитів іноземних інспекцій, інше.

*Довідково:

Рада з міжнародної торгівлі є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, метою якого є налагодження конструктивного діалогу між органами державної влади усіх рівнів та бізнесом у сфері міжнародної торгівлі.

У своїй діяльності Рада працює над розробкою пропозицій та рекомендацій щодо формування державної зовнішньоекономічної політики та розвитку міжнародної торгівлі України; укладення, виконання чи денонсації міжнародних договорів України у сфері міжнародної торгівлі; визначення та впровадження механізмів стимулювання розвитку експорту; збільшення обсягів експорту вітчизняних товарів, робіт та послуг на зовнішні ринки; покращення системи забезпечення захисту прав та інтересів України в торговельно-економічній сфері тощо.

 

Ukrainian

Читать еще