Ірина Паламар підтримує скорочення експортного мита на живу худобу з 10% до 3

Опубликовано nick_309 - 03-04-2017 - 20:02

Вчора Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар відвідала засідання парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому, відповідно до порядку денного розглядалося два важливих для аграрного сектору законопроекти.

Так, представники комітету першим розглянули урядовий проект Закону про внесення зміни до пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (реєстр. №4523 від 25.04.2016 р.). Законопроектом пропонується надати можливість Кабінету Міністрів України здійснити заходи щодо реорганізації або приватизації публічного акціонерного товариства "Державний земельний банк" через Фонд державного майна шляхом внесення змін до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", що дозволить у подальшому прийняти найбільш привабливу пропозицію (рішення) стосовно подальшої діяльності Банку.

«Раніше пропонувалося взагалі ліквідувати земельний банк, але Кабмін вніс альтернативу, запропонувавши його реорганізацію або приватизацію з метою продажу державного пакета акцій Банку потенційним інвесторам (статутний капітал – 120 млн грн), що є привабливим з економічної точки зору, оскільки це надасть змогу не тільки повернути кошти до державного бюджету, за рахунок яких був сформований капітал Банку, а й залучити додаткові інвестиції в аграрний сектор економіки України. У зв’язку з цим Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений законопроект за основу в першому читанні», – повідомила Ірина Паламар.

Другим у порядку денному було досить актуальне для тваринницької галузі питання – розгляд проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину" (щодо підвищення ефективності ведення галузі) (реєстр. №4569 від 04.05.2016 р.). Зазначений законопроект, внесений Кабміном, пропонує скоротити експортне мито на живу худобу з 10% до 3%.

За словами Голови Асоціації тваринників України, такі зміни у законодавстві сприятимуть не лише припиненню вирізання ВРХ і стабілізації виробництва яловичини в країні, а й допоможуть зробити її визначним експортним продуктом України. «Прийняття цього документу допоможе в подальшому розвитку тваринництва, пожвавленню міжнародної торгівлі, а також збільшенню надходжень до Державного бюджету України, створенню сприятливих умов для здійснення зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання. Враховуючи, що Комітет з питань аграрної політики і земельних відносин не є головним по зазначеному законопроекту, представники Комітету рекомендували Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики внести на розгляд парламенту пропозицію про підтримку цього проекту Закону. Хочу вірити, що здоровий глузд переможе і податковий Комітет підтримає цей важливий законопроект», – зауважила Ірина Паламар.

Окрім цього на засіданні члени Комітету заслухали інформацію щодо діяльності ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» і взяли її до відома.

Ukrainian

Читать еще