Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар взяла участь в засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин

Опубликовано nick_309 - 03-04-2017 - 19:48

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар взяла участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, яке відбулося 12 квітня 2016 р. 

В порядку денному засідання Комітету було 16 законопроектів.

Першим питанням було розглянуто законопроект "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли"(реєстр. №3006 від 01.09.2015р.), підготовлений до другого читання (проголосований у першому читанні 08.12.2015р.). Документом пропонується внести зміни до низки законодавчих актів з метою їх оптимізації в частині урегулювання питань визнання спадщини відумерлою та вдосконалення механізмів їх передачі у комунальну власність. За результатами розгляду зазначений законопроект був підтриманий членами Комітету.

Наступним члени Комітету розглянули та підтримали законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості)" (реєстр. №2027а від 04.06.2015р. Головною метою зазначеного законопроекту є усунення недоліків у правовому регулюванні питань, пов’язаних з переходом права користування земельною ділянкою у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розміщені на ній.

Законопроект "Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин" (реєстр. №0906 від 27.11.2014), поданий народним депутатом Продан О.П., був підтриманий членами Комітету та прийнято рішення про його доопрацювання секретаріатом Комітету з урахуванням техніко-юридичних зауважень. Зазначений законопроект був прийнятий у першому читанні ще Верховною Радою України попереднього, VII скликання 22.07.2014р. Законопроект є вкрай необхідною законодавчою зміною для розвитку експорту вітчизняної продукції тваринництва до країн ЄС. Його ухвалення дозволить послабити регуляторний тиск на суб’єктів господарювання та сприятиме ефективному веденню бізнесу операторами ринку харчових продуктів, кормів та тваринницької продукції. До другого читання законопроект був доопрацьований відповідно до вимог і стандартів ЄС. Члени Комітету також підтримали законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства" (реєстр. №2028а від 04.06.2015р.), підготовлений до другого читання (проголосований у першому читанні 08.12.2015р.). Головним завданням законопроекту є сприяння збільшенню кількості нових фермерських господарств та їх ефективному розвитку.

Окрім цього Комітетом був підтриманий проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель" (реєстр. №4355 від 31.03.2016р.). Зазначеним законопроектом пропонується врегулювати питання управління земельними ресурсами в межах територій об'єднаних громад, посилити роль територіальних громад в управлінні земельними ресурсами в межах таких громад, упорядкувати повноваження органів влади у сфері землекористування. Законопроект містить значно кращі положення ніж законопроекти №3510, №3510-1, №1139, №1252, №1277, №1452, №2322, №2322-1, №2338, №3340, тому вони були відхилені.

Останнім на засіданні Комітету було розглянуто законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо набуття фермерськими господарствами права власності на земельні ділянки)" (реєстр. №1874 від 28.01.2015р.), поданий народним депутатом Вадимом Івченком. За словами ініціатора законопроекту, загальна площа земель, що перебувають у постійному користуванні фермерських господарств, становить 200 тис. га. На сьогодні, середня нормативна оцінка 1 га ріллі складає майже 31 тис. грн. Тому в разі прийняття законопроекту держава фактично подарує фермерським господарствам земельні ділянки на загальну нормативну вартість понад 6 млрд. грн. Члени Комітету прийняли рішення відхилити зазначений законопроект у зв’язку з необхідністю його доопрацювання задля забезпечення рівних прав і можливостей для всіх суб’єктів, яких стосується зазначена проблема.

Ukrainian

Читать еще