Розширення євроквот дозволить українським аграріям заробити $ 165 млн

Дата публікації: 05-07-2017 - 13:59

Збільшення квот на продукцію з доданою вартістю дозволить Україні нівелювати статус «сировинного експортера»

Додатковий прибуток за рахунок збільшення розміру квот на безмитний експорт сільськогосподарської продукції до країн Європейського Союзу може складати близько $ 165 млн.

Про це свідчать розрахунки експертів Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як наголошується, найбільше надходжень буде отримано по групі зернових та продуктів їх переробки.

«Подібне збільшення квот на продукцію з доданою вартістю, наприклад, оброблені томати і крупи, стимулюватиме експорт промислової продукції і дозволить Україні нівелювати статус «сировинного експортера». Це відмінна можливість для українських виробників наростити обсяги поставок до Європи, так як квоти за вказану продукцію закриваються щороку ще в першій половині, а обсяги виробництва дозволяють продовжувати і нарощувати експорт», - зазначила експерт аграрних ринків УКАБ Дарина Гриценко.

таблиця

Довідка: 28 червня країни-члени ЄС офіційно затвердили домовленість з Європарламентом про розширення нових торговельних преференцій для українських агровиробників з 8 груп товарів: меду, круп, оброблених томатів, виноградного соку, вівса, пшениці, кукурудзи і ячменю. Зазначені преференції будуть введені на 3 роки з моменту їх прийняття. Постанова орієнтовно має вступити в силу до кінця вересня.

Ukrainian

Читати ще