Ринок землі

 • Модель ринку землі в Україні презентують у серпні

  Модель ринку землі в Україні можуть представити до кінця серпня. Про це заявив радник заступника голови Офісу президента Денис Малюська, ппередає agroreview із посиланням на AgroPolit.com.

  Дата: 12 - 08 - 2019
 • Мораторій на продаж землі скасують до кінця 2019 року

  Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук в інтерв'ю Bloomberg, пише agrorеview із посиланням на hromadske.ua.

  Дата: 31 - 07 - 2019
 • «Земля в Україні має коштувати не менше 5 тис євро за гектар» - Ірина Паламар

  Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар закликала при відкритті ринку землі враховувати національні державні інтереси й інтереси майбутнього покоління.

  Дата: 17 - 07 - 2019
 • Ірина Паламар на зустрічі з Юлією Тимошенко висловила позицію АТУ про ринок землі

  4 липня 2019 року голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар взяла участь у зустрічі з галузевими асоціаціями, організованій народним депутатом України, лідером партії «Батьківщина» Юлією Володимирівною Тимошенко.

  Голова АТУ висловила позицію Асоціації тваринників України щодо земельного питання і погляд на відміну мораторію на продаж землі.

  Дата: 04 - 07 - 2019
 • Ринку землі в Україні не бути до 2020 року, — Трофімцева

  Законопроект про відкриття ринку землі знаходиться в «сирому» вигляді. За відсутності великих потрясінь внесення доопрацьованого законопроекту до Верховної Ради можна очікувати на початку 2020 р. Таку заяву зробила в. о. Міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева на зустрічі в Європейській Бізнес Асоціації з представника аграрного сектору, повідомляє AgroPolit із посиланням на інформаційний портал «ЛІГА: ЗАКОН». 

  Нагадаємо, 

  Таким чином, Асоціація тваринників України виробила свою чітку позицію щодо передумов, які повинні бути створені для цивілізованого і прозорого (!) відкриття ринку землі, аби при цьому були захищені як інтереси її власників, так і державні.  

  Забезпечити на практиці захищеність права власності (на майно, землю, врожай, корпоративні права) за фізичними та юридичними особами.  Для цього потрібно удосконалювати законодавство, покращувати роботу правоохоронних органів, судової влади. На жаль, поки в Україні діють схеми із «віджимання» власності, ні про який ринок землі говорити не можна. Питання з рейдерством так і не вирішено, навіть не прийнятий відповідний законопроект. Закінчити інвентаризацію земель, наповнення земельного кадастру, реєстрацію майнових прав на земельні ділянки, передачу земель за межами населених пунктів в ОТГ; Створити сприятливий режим оподаткування. Це і спрощення системи оподаткування, і вирішення питання з блокуванням податкових накладних. Нагадаємо, що замість скасованого спецрежиму ПДВ для аграріїв натомість держава нічого не запропонувала; Запровадження доступного кредитування для малого аграрного бізнесу (низька відсоткова ставка); Створення реальних можливостей для реалізації виробленої продукції сільгоспвиробниками на внутрішньому та зовнішніх ринках.

   

  Що стосується запобіжників, які обов’язково повинні бути прийняті одночасно із запровадженням ринку землі, то вони наступні:  

  Набувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення мають бути лише громадяни України, фермерські господарства, держава чи територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування. Участь іноземного капіталу в придбанні земель сільськогосподарського призначення повинна бути виключена повністю, або обмежена певним часовим перехідним періодом (наприклад, заборона протягом 10 років);  Особа, яка має намір купити сільськогосподарську землю, повинна обов’язково мати належну кваліфікацію в галузі сільського господарства; Особа, яка придбала сільськогосподарську землю, зобов’язана займатися на цій землі виключно сільськогосподарською діяльністю; Обмежений граничний розмір земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що може бути у приватній власності однієї особи в цілому по Україні. Будь-які куплені сільськогосподарські землі після відкриття ринку землі можуть бути продані лише після спливу певного, встановленого законом строку, з метою попередження спекуляції.

  Деталі - тут. 

  Дата: 06 - 05 - 2019
 • МЕРТ закликає зняти земельний мораторій і дає свою модель вільного земельного ринку

  Міністерство економічного розвитку України закликає зняти земельний мораторій і дає свою модель вільного земельного ринку, повідомляє AgroPolit. Про це сказав перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України Максим Нефьодов в інтерв’ю АgroРolit.com.  «Максим Нефьодов: Земельні аукціони — це наш біль».

  Дата: 05 - 04 - 2019
 • «Якщо відкриють ринок землі, то це буде найбільш кривава реформа за всю історію незалежності України» - голова АТУ Ірина Паламар
  Україна абсолютно не готова до відміни мораторію на продаж землі: наявність потужної корупційної складової на рівних рівнях призведе до непрозорого «віджимання» в людей паїв, які, в свою чергу, захищатимуть майно зі зброєю в руках.

  На цьому наголошують фахівці Асоціації тваринників України.

  Дата: 26 - 12 - 2018
 • Я не дозволю продаж української землі — Гройсман

  Прем'єр-міністр Володимир Гройсман не має наміру служити латифундистам і карабасам-барабасам при підготовці земельної реформи, яка дозволить купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення. Про це він заявив в ході години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє agropolit.com.

  Дата: 23 - 06 - 2018
 • Названо ціну 1 га землі в Україні

  1 га землі в Україні повинен коштувати $400-600. Про це у своїй статті тижневику «Дзеркало тижня» пише д. е. н., академік НААН Олександр Шпичак, повідомляє АgroРolit.com.

  Дата: 02 - 04 - 2018
 • Відкриття ринку землі надасть потужний імпульс сільському господарству України, - Олена Ковальова на Конференції Світового банку

  Запровадження ринку сільськогосподарських земель в Україні дозволить створити потужний прошарок середнього класу у сільській місцевості. Про це в свої доповіді на Конференції світового банку з питань земельних відносин та бідності повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова у Вашингтоні. Вона зазначила, що Уряд продовжує зберігати скасування мораторію на продаж сільгоспземель в переліку пріоритетних завдань та працює над розвитком інфраструктури майбутнього земельного ринку, повідомляє сайт Міністерства аграрної політики та продовольства України.

  Дата: 21 - 03 - 2018