Рік роботи кооперативу «Бики Черкащини»: збільшує поголів’я та розвивається

Дата публікації: 10-07-2020 - 14:35

Потужний відгодівельний комплекс, який працює в смт Цибулів Монастирищенського району, розпочав роботу у липні минулого року. Завдяки гранту від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та підтримки Асоціації тваринників України новий тваринницький майданчик працює на сучасному обладнанні з використанням передових технологій. Комплекс приймає на відгодівлю бичків з особистих селянських господарств. Це значно здешевлює витрати на утримання тварин і забезпечує гарантований прибуток власникам молодняка.Рік роботи кооперативу «Бики Черкащини»: збільшує поголів’я та розвивається

Рік роботи кооперативу «Бики Черкащини»: збільшує поголів’я та розвивається

Кожного дня в кооперативі працюють над збільшенням телят отриманих на відгодівлю. Нині у тваринному комплексі близько 700 голів худоби, протягом року їх чисельність в кооперативі планують збільшити до 3 тисяч голів.

Зараз у СОК «Бики Черкащини» в експлуатації два комплекси. Один передбачений для телят вагою від 40 до 100 кг, інший – для тварин вагою від 100 кг і до досягнення товарної маси.

У приміщення ферми підведене централізоване водопостачання та встановлені автоматизовані поїлки та кормороздавачі. А молоко маленьким бичкам розвозить спеціальне молочне таксі. Відзначимо, молочне таксі – це така ємність на колесах, яка призначене для підігріву води та заколочування суміші замінника незбираного молока і його транспортування. Воно виконує відразу кілька завдань – підігріває воду для створення суміші замінника молока для телят, доставляє його до місця, де відбувається годування, а також дозує готовий продукт згідно вікової групи телят.

Рік роботи кооперативу «Бики Черкащини»: збільшує поголів’я та розвивається

Між двома комплексами, що експлуатуються, розмістився, фактично добудований вигульний майданчик, на якому одночасно зможуть перебувати до 300 голів худоби. Тут у вільному доступів для тварин будуть корми та вода, худоба матиме змогу бути на свіжому повітрі.

На цьому майданчику з відгодівлі тварин усе облаштоване таким чином, щоб створити молодняку ВРХ необхідні умови для швидкого та якісного вирощування. Відзначимо, вирощування тварин у господарстві кооперативу є набагато вигіднішим, ніж у особистих селянських господарствах, адже йдеться про оптові закупівлі кормів, регулярний ветеринарний контроль та технології відгодівлі, що дозволяють зменшити термін, за який тварини виростають до товарних кондицій.

Рік роботи кооперативу «Бики Черкащини»: збільшує поголів’я та розвивається

Нагадаємо, до кооперативу «Бики Черкащини» селяни здають на відгодівлю бичків, народжених від корів в своєму господарстві, і кооператив цілком бере на себе всі витрати та клопоти по їх вирощуванню. При цьому бичок юридично залишається у власності члена кооперативу. Кооператив тварину вирощує, і після набору телям товарної маси селянин може або залишити право реалізації бичка кооперативу або забрати його і продати самостійно, відшкодувавши кооперативу вартість витрат на відгодівлю.

Вирощення бичка у кооперативі має менші витрати, ніж якби селянин вирощував теля самостійно у себе в господарстві. Адже це оптова закупівля кормів, і централізоване обслуговування персоналом. Крім того, завдяки передовим високотехнологічним підходам до вирощування вдається значно скоротити період набору тваринами товарної маси.

До слова, реалізувати відгодоване теля через кооператив значно вигідніше, адже «Бики Черкащини» має договори з м’ясокомбінатами та реалізує худобу на експорт, що дозволяє людям продавати телят за вищими цінами та отримувати більший дохід. Крім того, здавши теля до кооперативу, господар може заробити додаткові кошти за зекономлене на випойці молоко.

Оксана ТИМОШЕНКО, газета Монастирищенскього району "Зоря"

 

Ukrainian

Читати ще