Пташиний грип стоп! В Україні стабільна епізоотична ситуація

Дата публікації: 04-02-2020 - 18:28

Сьогодні в Україні відсутні підстави для виникнення пандемії пташиного грипу. Епізоотична ситуація є стабільною, жодного випадку захворювання серед людей зафіксовано не було. Але актуальним залишається питання профілактики пташиного грипу, - Держпродспоживслужба

Про мінімізацію ризиків занесення грипу птиці повинні дбати також власники птахогосподарств та особистих селянських господарств, кажуть у Держпродспоживслужбі.

Так, птахофабрики повинні дотримуватися вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці та «Ветеринарно-санітарних правил для птахівницьких господарств і вимог до їх проектування».

Щодо особистих селянських господарств, вони повинні дотримуватися «Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах», зокрема:

- при вході у приміщення (вольєр), де утримується птиця, необхідно обладнати дезкилимки та щоденно їх заливати дезрозчином;

– щоденно проводити клінічний огляд птиці;

– перед входом та виходом у приміщення (вольєр), де утримується птиця, переодягатися;

– мінімізувати у даний період контакт з птицею;

– птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);

– не допускати вільного вигулу на вигонах, водоймищах тощо;

– не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею;

– проводити ретельну очистку пташника (2-3 рази на тиждень), побілку стін та сідал;

– інформувати негайно державні установи ветеринарної медицини про захворювання птиці, її загибель (вимушений забій) або невластиву поведінку.

Тим, хто працює з птахами, рекомендовано користуватися захисним одягом та дотримуватися особистої гігієни, – радять фахівці.

Контролери також закликали українців повідомляти про факти знаходження мертвих птахів територіальні органи Держпродспоживслужби.

Контролери радять українцям купувати продукцію птахівництва лише у місцях санкціонованої торгівлі. Таке м'ясо птиці є цілком безпечним, додають у Держпродспоживслужбі.

Таким чином, вірус пташиного грипу руйнується від високої температури, інформують у Держпродспоживслужбі.

Ukrainian

Читати ще