Посол Туреччини закликав вітчизняних виробників до експорту своєї продукції

Дата публікації: 15-01-2019 - 16:09

Посольство України в Туреччині закликало вітчизняних виробників скористатися рішенням турецької сторони щодо продовження до 31 грудня 2019 року дії квоти імпорту живих тварин і м’яса, повідомляє AgroPolit.com. Про це Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Андрій Сибіга написав у Twitter.

«Закликаємо вітчизняних виробників скористатися рішенням турецької сторони щодо продовження до 31.12.19 р. дії квоти імпорту живих тварин і м’яса з нульовими митними ставками для виходу та закріплення на ринку Турецької Республіки та третіх країн», – зазначив Сибіга.

В оприлюдненому документі вказано, що до 31 грудня 2019 року діють нульові митні ставки на імпорт живих тварин і м’яса за наступними квотами: велика рогата худоба, жива – 500 тисяч голів, вівці та кози, живі – 475 тисяч голів, м'ясо великої рогатої худоби, свіже або охолоджене – 75 тисяч тонн, компенсовані четвертини – 20 тисяч тонн.

З турецького боку відповідальною за закупки цієї продукції установою визначено генеральний директорат Агентства виробників м’яса та молока Туреччини.

Рішення про продовження до 31 грудня 2019 року дії квоти імпорту живих тварин і м’яса з нульовими митними ставками було ухвалене президентом Туреччини наприкінці грудня минулого року з метою розширення спектру українсько-турецьких торговельно-економічних відносин.

Нагадаємо, що свого часу сама Асоціація тваринників ініціювала та супроводжувала процес налагодження експорту української ВРХ до Туреччини.

Ще починаючи з 2017 року АТУ активно працювала в даному напрямку: проводилися  численні переговори голови АТУ Ірини Паламар із представниками Офісу торгового радника посольства Туреччини в Україні, у результаті чого українська сторона зуміла переконати потенційних партнерів у взаємовигідній співпраці;  для представників Офісу торгового радника Туреччини в Україні АТУ було підготовлено і представлено повний аналітичний матеріал по Україні з питань експорту м’яса. Також за ініціативи АТУ Україну відвідала одна з ключових турецьких компаній, яка буде основним потенційним покупцем в України ВРХ та м’ясної продукції (більш детально див. в попередніх публікаціях).

У квітні 2018 року, як результат цієї діяльності АТУ, в Україну з робочим візитом прибула місія Головного директорату захисту та контролю Міністерства сільського господарства Республіки Туреччина, яка за результатами аудиту прийняла рішення про відкриття ринку Туреччини.

 

Ukrainian

Читати ще