«Поширення АЧС та відсутність утильзаводів загрожує продовольчій безпеці України» – Ірина Паламар

Дата публікації: 22-07-2019 - 16:47

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар закликала звернути увагу влади на загрозу продовольчої безпеки країни.

Про це вона висловилася під час зустрічі аграрних асоціацій, присвячених проблемам відкриття ринку землі.

Голова АТУ акцентувала, що через непрацюючі заводи з утилізації відходів тваринництва та поширення АЧС страждають виробники тваринницької продукції, через що поголів’я масово вирізається. 

«За даними Держпродспоживслужби, в нас тільки 12 утильзаводів, частина з яких працює не на повну потужність. Виробники ж кажуть, що ця цифра насправді значно менша – працюючих не більше 6!.

Через відсутність заводів з утилізації відходів рештки інфікованих небезпечними хворобами тварин не знищуються за всіма правилами біобезпеки, і викидаються у лісах в полях. Як результат – негативна епізоотична ситуація в країні і загроза екологічної катастрофи».

Також голова АТУ нагадала про поширення африканської чуми свиней, для боротьби з якою не робиться дієвих кроків, через що, знову ж таки, потерпає свинарська галузь і виникає загроза продовольчої безпеки країни.

«До 2014 року в Україні не було цієї хвороби, держава захищала свої кордони шляхом чіткої та злагодженої роботи Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, яка була реформована у 2015 році, і її функції взяла на себе Держпродспоживслужба, - заявила голова АТУ. - Відтоді ситуація з АЧС стала неконтрольованою, на сьогоднішній день не залишилося жодної чистої від АЧС області, мало не щодня фіксуються нові спалахи захворювання, а експорт свинини для нас закритий».

Нагадаємо, що 4 липня 2019 року відбулася спільна зустріч аграрних асоціацій та експертів галузі, де обговорювалися головні аспекти зняття мораторію на продаж землі.

 

Ukrainian

Читати ще