Порошенко схвалив законопроект, який зараховує фермерів-ФОП до платників єдиного податку

Дата публікації: 13-08-2018 - 11:35

Президент Петро Порошенко схвалив законопроект, згідно з яким фізичні особи-підприємці (ФОП), які здійснюють діяльність у межах фермерського господарства будуть віднесені до суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту № 6490-д на сайті Верховної Ради, передають Українські Новини.

Тепер фермери-ФОП у разі прийняття документа в цілому будуть платниками єдиного податку 4-ї групи.

Але при цьому вони мають відповідати низці критеріїв: займатися виключно виробництвом сільгосппродукції, її переробкою та поставкою, здійснювати госпдіяльність за місцем податкової адреси, не використовувати працю найманих осіб, а членами такого фермерського господарства мають бути лише члени сім'ї.

Площа сільгоспугідь у користуванні при цьому має становити від 2 до 20 га.

Також документ передбачає пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для всіх членів фермерського господарства, в т. ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок державного бюджету протягом 10 років); а також встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Крім того, документом внесені зміни в закон "Про державну підтримку сільського господарства України", згідно з яким сімейним фермерським господарствам - платникам єдиного податку 4-ї групи надається додаткова фінансова підтримка через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів цього господарства єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в обсязі: 0,9 мінімального страхового внеску - перший рік; 0,8 - другий рік і так далі до 0,1 мінімального страхового внеску на дев'ятий та десятий роки.

Така допомога виявляється за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.

Ukrainian

Читати ще