Польщу накриває хвиля АЧС на черзі Чехія

Дата публікації: 04-07-2017 - 16:09

У Польщі вже 45 випадків захворювання АЧС.

26 червня в господарствах гміни Ґміна Радзілув в Граєвської повіті Підляського воєводства та гміни Ґміна Тшцянне в Монькском повіті Підляського воєводства були зафіксовані випадки африканської чуми свиней. У першому господарстві налічувалося 36 голів, у другому – 63. У загальній статистиці – це 39 і 40 випадки захворювання в Польщі. Через день – 28 червня ще один спалах у господарстві з поголів’ям 29 свиней, що розташоване  в гміні Рокитно Бяльського повіту Люблінського воєводства. Далі вірус поширюється на господарства в гміні Ґміна Піщаць Бяльський повіту Люблінського воєводства, гміні Моньки Монькского повіту Підляського воєводства, гміні Тереспіль Бяльського повіту Люблінського воєводства. 29 червня хворобу виявляють ще в одному  господарстві, в якому містилося 10 свиней, розташованому в гміні Тереспіль Бяльського повіту Люблінського воєводства. Це вже сорок пятий випадок АЧС у Польщі. Діагнози підтверджені на основі досліджень, отриманих в національній референтній лабораторії по АЧС.

Необхідні процедури для ліквідації захворювання проводяться поо всіх господарствах, де виявлено вірус.

Перший випадок АЧС зафіксовано також в Чехії. Його виявлено в популяції диких кабанів. Там виявлено двох інфікованих тварин. Чеське міністерство сільського господарство офіційно заявило про виявлення вірусу. Кабани, заражені вірусом, виявлені в районі Злін, що за 300 км на північний схід від Праги. Головний ветлікар Чехії Петро Ворлічек підкреслив, що випадків захворювання АЧС у домашніх свиней не виявлено.

В районі, де виявлені заражені кабани, встановлено 10-кілометрову зону зараження, в якій знаходиться свиноферма, що містить 5000 голів. Тварини були досліджені на АЧС. Якщо дослідження підтвердять вірус серед свиней, стадо буде знищено.

 

Ukrainian

Читати ще