Польща вважає, що в Україні відсутня боротьба з АЧС

Дата публікації: 21-06-2017 - 10:49

Міністр сільського господарства Польщі Кшиштоф Юргель вважає, що боротьба з африканською чумою свиней в Польщі надзвичайно важка насамперед через Україну, Росію та Білорусь

Про це пише «Зелений фронт».

На думку міністра сільського господарства Польщі, Росія, Україна та Білорусь не ведуть боротьбу з вірусом африканської чуми свиней (АЧС). 

«Обов'язкова стратегія боротьби з АЧС в Україні, в Білорусії і Росії. Оскільки Польща знаходиться на кордоні Євросоюзу, щоб захистити Європу від напливу цього вірусу, потрібна підтримка і політичні кроки», ― заявив Юргель.

Він розповів, що по всьому сходу Польщі постійно відстрілюють кабанів. Наразі відстріляно понад 10 тис. кабанів, проте їх ще чимало і вони є носіями вірусу.

«Випадки АЧС у кабанів, а їх в сумі вже 346, чітко вказують на проблему, яка виникає через занадто велику популяцію. Ветеринари обіцяють максимально скоротити чисельність диких свиней і інтенсифікувати акції зі збору останків тварин, які можуть містити вірус», ― зазначив міністр.

Польська влада заявляє на постійній основі про «імпорт вірусу АЧС з кабанами з Білорусії і вже зверталися до Європейської комісії з питанням про будівництво паркану на 418 км польсько-білоруського кордону, подавши заявку про співфінансування цього проекту Брюсселем. Але поки, на думку єврочиновників, такий захід є необґрунтованим і непропорційним існуючій небезпеці.

Проект також не підтримує і прикордонна служба самої Польщі, вказуючи на те, що це значна частина кордону, є ландшафти, що знаходяться під охороною, і проведення будь-яких робіт було б скрутним, а в деяких регіонах і зовсім неможливим.

В результаті, за словами Юргеля, міграція інфікованих диких тварин, помножена на людський фактор, виражений в недотриманні свинарями заходів протиепізоотичної безпеки, призвела до низки спалахів АЧС на свинофермах країни, що почалися минулого тижня і триваючих. Два дні тому головний ветеринарний лікар Польщі повідомив про виявлення чергового спалаху захворювання в малому господарстві. Це 31 випадок за всю історію поширення вірусу по країні і 8 в цьому році.

Ukrainian

Читати ще