Поголів’я свиней за рік скоротилось більше ніж на 8%

Дата публікації: 14-02-2018 - 17:16

Станом на перше лютого в Україні налічується 5,99 млн голів свиней, що менше ніж на 8,2% у порівнянні з аналогічною датою минулого року. 

Про це повідомляє http://landlord.ua.

За ствердженням аналітиків, серед основних причин зменшення кількості свиней є оновлення поголів’я крупними промисловими гравцями. Та поширення Африканської чуми свиней у присадибному секторі.

«Стрімкіше скорочення числа свиней спостерігається у господарствах населення. Так, на початку лютого налічувалося на 10,3% менше тварин ніж роком раніше — 2,66 тис. голів. Зауважимо, що цей показник відчутно відстає від кількості свиней зафіксованих в цьому секторі на початку 2018-го — на 5,7%», — кажуть фахівці.

 Скорочення числа свиней відбилося і на доробку галузі за перший місяць року на підприємствах.

«Промислові свиногосподарства утримують 3,33 тис. свиней, а відставання від показника від 1-го лютого 2017-го становить 6,4%. Обсяг приросту живої ваги свиней у січні був на 4% — 43 тис. т ж.в. меншим ніж роком раніше, а реалізація свиней на забій «просіла» на 11% — до 37,7 тис. т ж. в. З іншого боку, лише 87,6% отриманої живої ваги свиней направили на забій, що формує кращі передумови для відновлення галузі», — кажуть експерти.

Та додали, що реалізували «на м’ясо» більше свиней, ніж виростили лише у 5 областях України:  Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Полтавській та Чернівецькій областях.

Ukrainian

Читати ще