Пікові ціни на молочку до весни точно не впадуть

Дата публікації: 14-01-2021 - 09:23

Стрибок цін викликала висока собівартість виробництва молока, кажуть фахівці Асоціації тваринників України.  

Починаючи від вересня 2020 року і до цього часу молочка перебуває не піку своєї вартості.

Це спричинено низкою факторів, серед яких головною є неврожай на культури, що входять до раціону корів: кукурудзу (як зерно, так і зелену масу), люцерну, зернові, соняшник та сою. 

«Основним критерієм для формування ціни на молоко є його собівартість, а вона від початку осені значно зросла, - каже Ольга Лоза, технолог із годівлі ВРХ Асоціації тваринників України і компанії AVA Group. – Підвищення ж собівартості виробництва виникло через 2 головні причини. По-перше, це низька якість об’ємистих кормів через цьогорічний неврожай на силосні культури майже по всій Україні (лише в західних регіонах вдалося отримати силос гарної якості). По-друге, подорожчали зернові і протеїнові інгредієнти (соя, соняшник), через той самий неврожай.

Відтак, виробники не згодні реалізовувати сировину за старими цінами. І ця тенденція триватиме щонайменше весь перший квартал 2021 року, доки корів годують силосом, заготовленим з осені, який має відносно низьку поживну цінність. З іншого боку, можливе коливання вартості білково-протеїнової групи (зернові, соя та соняшник), проте навесні відчуватиметься дефіцит цієї сировини, що може спровокувати новий пік їх вартості. Тож чекати падіння цін на молочку поки що чекати не варто».

 

Ukrainian

Читати ще