Парламентарії «за» ефективну боротьбу проти АЧС

Дата публікації: 03-04-2017 - 22:38

21 лютого 2017 року відбулось засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Відповідно до порядку денного, першим питанням на розгляді було - епізоотична ситуація щодо АЧС, шляхи попередження та подолання. 

 З доповіддю виступив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Лапа В.І. За результатами засідання було прийнято проект рішення. Додатково будуть враховані пропозиції та зауваження народних депутатів, які виступали під час засідання. Так, заступник голови Комітету Бакуменко О.Б. запропонував провести в квітні поточного року виїзні комітетські слухання щодо ситуації з АЧС в Україні. Нагадаємо, Асоціація тваринників України вже давно займається проблемою боротьби з АЧС. Наразі спільно з Держпродспоживслужбою, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Інститутом ветеринарної медицини та науковцями НААН прийняла участь у розробці проекту державної цільової Програми подолання АЧС, яка визначає оптимальні шляхи вирішення проблеми, перелік заходів, засобів та очікувані результати від її виконання.

Проект Рішення:

за результатами обговорення, з метою забезпечення дієвого контролю за дотриманням ветеринарного законодавства та недопущення поширення збудників особливо небезпечних хвороб тварин:

1. Звернутись до Президента України щодо необхідності надання доручення головам обласних державних адміністрацій стосовно забезпечення виконання рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України та здійснення невідкладного відшкодування вартості вилучених свиней відповідно до рішень державних надзвичайних протиепізоотичних комісій.

​2. Звернутись до Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана щодо надання згідно з Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» відповідного доручення Прем’єр-міністра України про проведення протягом 2017 року позапланових заходів державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду) щодо суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою та обігом продукції з них.

3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

​3.1. Передбачити в проекті Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік» фінансування державних лікарень та лабораторій ветеринарної медицини із загального фонду державного бюджету.

3.2. Забезпечити невідкладну передачу цілісних майнових комплексів лабораторних центрів Міністерства охорони здоров'я України в підпорядкування Держпродспоживслужби (відповідно до потреби) з метою належного розміщення її територіальних органів.

​3.3. Прискорити внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення заходів із біологічної безпеки та збереження тваринництва в Україні».

​3.4. Підготувати і внести на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України щодо внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно підвищення відповідальності осіб, дії яких призвели до розповсюдження небезпечних хвороб тварин.

​3.5. Доручити Державній регуляторній службі України прискорити опрацювання проектів законодавчих та нормативно-правових актів, розроблених Мінагрополітики та Держпродспоживслужбою, а саме:

- проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення заходів із біологічної безпеки та збереження тваринництва в Україні»;

- проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансування заходів, пов’язаних з утилізацією/видаленням побічних продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людиною»;

- проекту змін до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней;

- проекту Інструкції щодо утримання свиней з метою недопущення поширення інфекційних хвороб.

​3.6. Забезпечити збільшення фінансування протиепізоотичних заходів відповідно до потреби Держпродспоживслужби.

​4. Рекомендувати Голові Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України – Першому віце-прем’єр-міністру України – Міністру економічного розвитку і торгівлі України С.І. Кубіву взяти під особистий контроль виконання рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України.

5. Рекомендувати Держпродспоживслужбі:

5.1. Забезпечити моніторинг виконання рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України.

5.2. Про хід виконання заходів з профілактики та ліквідації АЧС інформувати Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Ukrainian

Читати ще