Овочі дорожчають через погоду, а м'ясо - через корми. Що буде з цінами на продукти

Дата публікації: 27-09-2018 - 12:26

З початком осені ціни, як і прогнозували «Вести», стрімко полетіли вгору. Найбільше подорожчання вдарило по так званому борщовому набору, але незабаром цінники зміняться також на хліб і на сало, повідомляють Вести.

Українські аграрії продовжують збирати урожай і заповнювати сховища овочами і зерновими, але при цьому на ринку ціни після невеликого падіння знову стали підніматися. За останні кілька днів на 40-50% зросли в ціні буряк і морква.

Крім цього, українські фермери масово піднімають ціни на цибулю. Якщо минулого тижня вони продавали його по 6 грн за кілограм, то сьогодні вже по 7-7,50 грн, а в роздріб - по 8-10 грн.

Проблемна погода позначилася і на інших овочах. Наприклад, морква і буряк за своєю вартістю побили рекорд за останні 10 років.

Сало рятує імпорт

Але якщо овочі ще можуть трохи просісти в ціні, то з м'ясом це проблематично, вважає економіст Олексій Дорошенко. Ціни на свинину і яловичину пішли вгору дуже сильно. Особливо досягла успіху яловичина - сьогодні її середня вартість становить 125 грн за кілограм. «Що стосується сала, то ціна на український делікатес тримається на тому ж рівні за рахунок експорту. Дуже багато сала завозять з-за кордону, і його вартість стабілізувалася. Сьогодні воно подорожчало тільки на гривню. Але як піде справа далі, сказати складно», - говорить Дорошенко.

В Асоціації тваринників України відзначають, що до кінця року ціни на м'ясо будуть зростати, так як 70% в структурі виробництва становить вартість кормів. А з початку року вони зросли в ціні на третину, і цей процес не зупиняється. Крім того, впливають і ціни енергоносіїв.

Ще одна неприємна новина - це ціна на хліб. Аграрії вважають, що через поганий врожай зернових найближчим часом очікується подорожчання хліба в середньому на 10%.

Ukrainian

Читати ще