ООН виділила $230 тис. на боротьбу з незаконним обігом пестицидів на Закарпатті

Дата публікації: 29-05-2018 - 13:34

На Закарпатті почала працювати Спеціальна програма ООН з довкілля (ЮНЕП) у партнерстві з ГО «Самодопомога Закарпаття», в рамках якої діятиме  Інформаційний центр «Фермерськй патруль», щоби протидіяти незаконному обігу пестицидів на кордоні України з Угорщиною, Словаччиною, Чеською Республікою та Румунією. Про це повідомляє сайт ГО «Самодопомога Закарпаття» за інформацією agropolit.com.

Повідомляється, що даний Центр починає загальнонаціональну акцію з допомоги постраждалим агровиробникам від придбання контрафактних або непридатних пестицидів. Окрім Центру в Ужгороді, планується відкриття подібних організацій в Одеській та Київській областях країни до кінця 2018 року.

"Створення та підтримка Інформаційних центрів по боротьбі з контрафактом відбувається у рамках проекту з підвищення хімічної безпеки в Україні та зміцнення регулюючих інституцій та законодавства у даній галузі. Даний проект, розпочатий на початку минулого року, працює над питаннями оптимізації виконання Роттердамської конвенції, що покликана допомагати країнам-учасницям протистояти небажаній торгівлі хімічними речовинами, та погодження методів поширення інформації між урядовими департаментами, бізнесом та споживачами", — ідеться в повідомленні.

До команди Інформаційного центру «Фермерський патруль» увійшли юристи, екологи, фахівці ринку засобів захисту рослин, що у співпраці з національними митними та правоохронними органами надавадимуть фахову консультацію з можливих способів реагування на ідентифікацію або придбання підозрілих ЗЗР, включно з питаннями потенційного відшкодування завданих збитків внаслідок застосування підробного продукту.

Експерти активно займатимуться просвітницькою діяльністью на території Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та Волинської областей, будуть регулярно проводити польові семінари з фермерами щодо проблематики нелегального обігу пестицидів та розповсюджувати дані про розташування офіційних мереж продажів оригінальних засобів захисту рослин.

"Нам вдалося об’єднати за одним столом усіх зацікавлених сторін цьго процесу — державних органів митного контролю, екологічних інспекторів, представників бізнесу та науки. Така зутріч дала нам можливість практичного аналізу законодавчих прогалин, глибшого вивчення ринку підробних ЗЗР та погодження підходів до більш дієвого партнерства між усіма задіяними службами та кращого відслідковування кінцевого споживача", — сказав Ярема Герцик, провідний фахівець проекту Спеціальної програми ЮНЕП.

Спеціальна програма ЮНЕП спрямована на підтримку інституціонального розвитку країн для ефективнішої реалізації Базельскої, Роттердамської, та Стокгольмської конвенцій, Мінаматської конвенції та Стратегічного підходу до міжнародного регулювання хімічними речовинами (SAICM). Основним отримувачем допомоги в рамках проекту визначено Міністерство екології та природних ресурсів України, а загальний бюджет становить близько 230 тисяч доларів США.

До розгляду на участь у Програмі було подано 54 заявки з 45 країн світу, й Україна стала однією з семи країн, які отримали фінансування в рамках даного проекту. Реалізацію покладено на міжнародну неурядову організацію Green Cross Switzerland. Проект працюватиме до квітня 2019 року.

Ukrainian

Читати ще