Офіс Національної Інвестиційної Ради при Президентові України включив Асоціацію тваринників України до складу робочої групи

Дата публікації: 04-04-2018 - 21:54

Сьогодні, 4 квітня, відбулося перше засідання секторальної робочої групи з питань поліпшення інвестиційної привабливості аграрного сектору. Захід був проведений за ініціативи Офісу Національної Інвестиційної Ради при Президентові України з метою визначення ключових пріоритетів щодо покращення інвестиційного клімату та залучення інвестицій в аграрній сфері.

На засіданні робочої групи Асоціацію тваринників представляла її голова Ірина Паламар. Також до складу увійшли представники інших асоціацій (Українська аграрна конфедерація, СУП і т.д.), у тому числі міжнародних, таких як Європейська бізнес-асоціація, THE EUROPEAN BUSINESS ASSOCIATION ("ІБІЕЙ"),  бізнес-сегменту та експертного середовища. Був присутнім на засіданні також і заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак.

Формат засідання полягав в тому, що всі учасники висловлювали свої думки з приводу проблемних питань в аграрній сфері, а також пропонували можливі шляхи їх вирішення.   

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар виокремила ряд важливих питань у сфері тваринництва. Зокрема, вона звернула увагу присутніх на те, що вже написана  програма по боротьбі з АЧС. Станом на сьогодні вона досі не прийнята, а це істотний крок, який показує європейським партнерам наші зусилля на шляху до подолання АЧС. 

Другим проблемним питанням, яке підняла голова Асоціації тваринників, була процедура компартменталізації. Ірина Паламар наголосила на тому, що компартменталізація є реальною можливістю для українських виробників експортувати свою продукцію в умовах АЧС.

Ірина Паламар звернула увагу присутніх на проблематику законопроекту №7489 від 16 січня 2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення заходів стосовно забезпечення простежуваності», який передбачає введення вже з 1 січня 2020 року заборони використання м’яса та інших продуктів забою, отриманих в результаті забою не на бойні, що має експлуатаційний дозвіл. Також у звязку з даним проектом закону постала нагальна потреба побудови мережі забійників, а на практиці це зробити вкрай важко.

Також голова АТУ Ірина Паламар наголосила на питанні зміни стандарту, який стосується виробництва сирого коров’ячого молока, адже згідно з вимогами нового ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови», молоко ділиться на три сорти - екстра, вищий і перший. Зник другий сорт, прописаний у старому стандарті від 1997 року, а молоко, яке виробляється в одноосібних селянських господарствах, належить до другого сорту, і продавати його для споживання людям буде заборонено.

Проблема державної підтримки тваринників та виділення дотацій стала завершальною крапкою в переліку тих питань, які озвучила Ірина Паламар. Зокрема, для виробників свинини практично неможливо отримати кредити, адже на сьогодні в умовах АЧС банки не хочуть давати кредити, і жодна страхова компанія не береться страхувати такі ризики.

Керівник Офісу Національної Інвестиційної Ради при Президентові України Юлія Ковалів висловила свою зацікавленість даною проблематикою і попросила направити пропозиції Асоціації, які будуть детально опрацьовані і спільними зусиллями вирішені.

Варто відзначити, що на засіданні робочої групи виступив  Морган Вільямс, Президент Українсько-американської Ділової Ради (USUBC), який першочергово наголосив на необхідності подолання корупції в Україні.

Асоціація тваринників і надалі братиме участь в засіданнях секторальної робочої групи з питань поліпшення інвестиційної привабливості аграрного сектору та максимально сприятиме впровадженню європейського досвіду в українські реалії, та залучення інвесторів для нашої держави.

Ukrainian

Читати ще