Одразу у чотирьох областях виявили АЧС

Дата публікації: 03-04-2017 - 23:22

Маємо невтішну статистику: з 2012 року в Україні зафіксовано вже 165 випадків АЧС (з них 91 випадок у 2016 році). 

Не дивлячись на офіційні звіти органів влади, що у осередках виникнення АЧС вживаються усі необхідні заходи по локалізації, недопущенню розповсюдження захворювання, а місцеві надзвичайних протиепізоотичних комісій розробляють та здійснюють вичерпні кроки, тільки за неповний перший місяць 2017 року кількість офіційно зареєстрованих спалахів АЧС зросла у 17 разів порівнянні з січнем попереднього року. Якщо у 2016-му був зафіксований лише один випадок, то у січні цього року випадків вже 17.

Тільки з 24 по 26 січня офіційно встановлено п’ять випадків захворювання: в Полтавській, Харківській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях, про що повідомляє Держпродспоживслужба. З них три випадки виявлені в особистих підсобних господарствах громадян в смт. Шишаки (Полтавщина), с. Іллічівка (Харківщина), с. Веселе (Дніпропетровщина), с. Рівне (Кіровоградщина). Спалах також виявили у  господарстві ФОП «Дзюндзя В.І.» (с. Новопілля, Дніпропетровщина).

У всіх випадках діагноз «африканська чума свиней» був підтверджений при дослідженні відібраних проб біоматеріалу.

За інформаціїю Держпродспоживслужби, з метою координації дій по локалізації та ліквідації спалахів АЧС відбулись засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

Ukrainian

Читати ще