Небезпечний вірус загрожує галузі тваринництва в Європі

Дата публікації: 03-04-2017 - 23:02

Перші спалахи катаральної лихоманки в ЄС були виявлені у Франції, Румунії та Угорщині  в 2010 - 2011 роках, повідомляє Global meat news.

За повідомленням Всесвітньої організації з охорони здоров'я тварин (МЕБ) спалах хвороби був зафіксований 21 серпня у Франції, де клінічні ознаки були помічені в одній з овець.

Пізніше були проведені тести, які виявили хворобу в 5 з 175 овець і у 27 з 147 ВРХ. 

Відповідно до повідомлення Міністерства сільського господарства Франції  вжито дієвих заходів по контролю за хворобою, а саме: встановлено карантинну зону загальною площею в 150 км,  в якій існують обмеження щодо пересування тварин, задіяне активне спостереження і заборона на збори.

Крім того, французький уряд і сектор тваринництва розробили стратегію вакцинації: 1300000 доз вакцини будуть доступні, як найшвидше. Відповідно до інформації Департаменту Великобританії з охорони навколишнього середовища, продовольства і сільхозгосподарства (Defra) попередні дослідження показали додаткові сім спалахів в радіусі 2 км від зони першочергового зараження.

Діагноз випадків

Національний установа ветеринарної охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів (ANSVSA) в Румунії у своєму прес-релізі у вівторок оголосила (15 вересня) про випадки катаральної лихоманки овець, які були діагностовані на трьох фермах в графстві Ботошань на півночі країни. Крім того, 10 вересня, відповідно до ряду звітів, два випадки захворювання були діагностовані в Угорщині, вперше з січня.

Представники ANSVSA  повідомили Єврокомісію, держави-члени ЄС і МЕБ про наявність вірусу в Румунії.

За словами доктора Хелен Робертс (Defra) перші спалахи BTV-8, зафіксовані в ЄС у 2011 року і у 2010 році у Франції.

Катаральна лихоманка не є зоонозною і немає ніяких проблем щодо безпеки харчових продуктів: молоко і м'ясо заражених тварин безпечні для використання у їжі. Використання вакцини від BTV-8 дозволено і доступно у Великобританії.

Ukrainian

Читати ще