Найвидатніші жінки України приміряли образи княгинь Київської Русі в календарі «Велична епоха української жінки»

Дата публікації: 06-02-2018 - 16:42

Нещодавно світ побачив монументальний фотопроект – календар на 2018 рік «Велична епоха української жінки», де в образах княгинь Київської Русі виступили найвидатніші сучасні жіночі постаті у галузях культури й громадської діяльності.

Ініціатором створення календаря стала голова Асоціації тваринників Україниспіввласник AVA Group Ірина Паламар, а стилістом та автором образів - дизайнер Катерина Потлова. Фотографом виступила Дарія Тіщенко-Журавель, а візажистом - Тетяна Захарченко. 

 

Це вже другий подібний фотопроект, створений за ініціативи голови АТУ Ірини Паламар.

Минулоріч видатні українські жінки знялися у вишуканих українських образах для календаря «Агро 2017», покликаного підняти престиж української аграрної галузі.

Цьогорічний же фотопроект присвячений уславленню української жінки у творенні історії людства та річниці хрещення Київської Русі.

«Українські жінки, від природи наділені гострим розумом, нестримною енергією, широтою поглядів та несхибною волею, жінки-правительки, так само як і чоловіки, вершили державні справи, ухвалювали закони та налагоджували дипломатичні стосунки, - розповідає ініціатор проекту Ірина Паламар. - І багато в чому саме завдяки їм Київська Русь прославилася не лише як одна з найбільших держав Середньовічної Європи, а і як найрозвиненіша країна, з високим рівнем культури й освіти.

Натхненням до проекту стали славетні представниці прекрасної статі тієї монументальної епохи, які завдяки своїй нестримній енергії та гострому розуму поруч із чоловіками вершили державні справи, ухвалювали закони та налагоджували дипломатичні стосунки.

У проекті відтворено образи таких видатних постатей княгиня Ольга, Анна Ярославна, Янка Всеволодівна, Анастасія Ярославна, Єлизавета Ярославна, Предслава Володимирівна, Мстислава Володимирівна, Марія Добранега, Святослава (Сватава) Казимирівна, Євфимія Володимирівна, Премислава Володимирівна, Єфросинія Мстиславна та інші величні жінки».

У проекті взяли участь:

Наталія Сумська, актриса, народна артистка України

Ольга Сумська, актриса, народна артистка України

Ірина Білик, співачка і композитор, народна артистка України

Ольга Горбачова, співачка, телеведуча

Наталія Бернацька, заступник Міністра юстиції України

Владислава Рутицька, віце-президент фонду SigmaBleyzer, член Нацради реформ

Влада Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника

Тетяна Будь, журналіст, телеведуча

Катерина Лисенко, журналіст, телеведуча

Катерина Бужинська, співачка, народна артистка України

січень

лютий

березень

квітень

травень

червень

липень

серпень

вересень

жовтень

листопад

грудень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukrainian

Читати ще