Науковці та профільні Асоціації знову намагалися привернути увагу влади до проблеми боротьби з АЧС

Дата публікації: 22-05-2017 - 18:24

Асоціація тваринників України наполягає на необхідності прийняття Програми по боротьбі з АЧС та включення до неї вже розроблених конкретних заходів 

22 травня 2017 року в НААН України відбувся науково - практичний семінар на тему: «Науковий супровід підвищення ефективності протиепізоотичних заходів при африканській чумі свиней».

В ньому взяли участь представники НААН, Держпродспоживслужби, Інституту ветеринарної медицини, ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» та Асоціації тваринників України й виробників.

Під час семінару було проаналізовано ризики та шляхи можливого розповсюдження вірусу АЧС, питання регуляції чисельності диких свиней в контексті профілактики захворювання. Крім того, обговорювалися особливості проведення дезінфекції та дератизації при АЧС.

Окрему увагу було приділено питанню удосконалення Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС.

Асоціація тваринників України виступила з пропозицією щодо необхідності проведення Робочої групи з розробки конкретних заходів та включення їх до раніше розробленої та поданої на розгляд спільно з Держпродспоживслужбою до Міністерства з питань аграрної політики та продовольства України Програми по боротьбі з АЧС в Україні.  

Заходи вже розроблено спільно Асоціацією, науковцями та виробниками, але вони  не затверджені Міністерством. Так само як і профільна програма. Наразі сільськогосподарські товаровиробники вимушені власноруч вести боротьбу з АЧС на своїх підприємствах, потерпаючи від колосальних збитків.

Ukrainian

Читати ще