Найбільше українського молока споживають у Молдові

Дата публікації: 09-08-2017 - 16:13

Молдова – один з найбільших споживачів молока українського виробництва.

Тільки за перші шість місяців поточного року обсяги експорту молочної продукції з України зросли вдвічі порівняно з першим півріччям 2016 року. Всього за вказаний період Молдова купила «молочки» у Києва на суму в 3,3 мільйона доларів.

За інформацією української сторони, на частку молдавського ринку припало близько 44% від загального обсягу поставок української молочної продукції за кордон. Після Молдови, на другому місці, виявилася Грузія, на третьому - Саудівська Аравія.

Республіка також стала для українських споживачів основним ринком для збуту молочнокислих продуктів (до 62% від загальних обсягів експорту). Сирів українського виробництва за вказаний період в РМ було експортовано на суму трохи менше 4 мільйонів доларів США.

Нагадаємо, раніше молдовська влада прийняла рішення про введення обмежень на ввезення української м'ясо-молочної продукції для захисту інтересів молдавських виробників. Пізніше ці обмеження, сприйняті українською стороною, як «неправомірні і безпідставні», були скасовані.

 

Ukrainian

Читати ще