Набули чинності додаткові торгові преференції для України в рамках торгівлі з ЄС

Дата публікації: 02-10-2017 - 14:02

Євросоюз підтвердив в п'ятницю вступ в силу з 1 жовтня додаткових торгових преференцій для України.

Про це пише «Інфоіндустрія».

Цей пакет торгових преференцій був офіційно затверджений Радою ЄС 17 липня. Він повинен трохи знизити кількість торгових обмежень ЄС щодо України, які залишаються в силі, не дивлячись на те, що країнами вже діє повноцінна угода про зону вільної торгівлі.

«Це хороша новина для українських експортерів. Ряд важливих сільськогосподарських та промислових товарів отримають кращий доступ на європейський ринок, оскільки зможуть експортуватися без обкладання митними тарифами», — йдеться в спільній заяві єврокомісара з торгівлі Сесілії Мальмстрем і заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталії Микольської.

На їхню думку, введення цих преференцій також є «важливим знаком економічної і політичної підтримки з боку ЄС України, її народу і процесу реформ».

Пакет преференцій ЄС, зокрема, передбачає введення додаткових квот, за якими українські виробники зможуть безмитно ввозити свою продукцію на європейський ринок. В першу чергу це стосується сільгоспвиробників: ЄС виділяє Україні щорічну квоту на безмитне ввезення томатів (3 тис. тонн), пшениці (65 тис. тонн), кукурудзи (625 тис. тонн), ячменю (325 тис. тонн). При цьому за час обговорення документа квоти ЄС для України були переглянуті в бік зменшення з урахуванням інтересів європейських виробників.

Нагадаємо, 4 липня ці заходи схвалив Європарламент. Автор проекту, польський євродепутат Ярослав Валенса тоді заявив про бажання підтримати реформи, які проводяться в Україні, зміцнити малі і середні підприємства і створити умови для зростання товарообігу. Він також висловив надію, що ці кошти зміцнять відносини і «нададуть ефективну допомогу Україні, будуть економічно і політично вигідними для українського народу».

Ukrainian

Читати ще