На Полтавщині через АЧС знищили понад 5 тис. свиней

Дата публікації: 20-09-2017 - 13:18

У перший тиждень вересня на фермі «Пелехів-Агро» в селі Пелехів (Полтавська область) через африканську чуму свиней (АЧС) спалили все поголів’я ― 5 126 голів свиней, з них ― 400 свиноматок.

Про це пише Gazeta.ua.

«Зранку ветлікарі прийшли на традиційний огляд. В сараї лежали мертві шестеро свиней. Розтин показав чуму. Під вечір тварини почали падати масово. Ми створили кілька груп для знищення. Фахівці усипляли, робітники носили в яму, підкидали дрова. Це тривало п'ять днів. У нас жорсткі правила догляду за робочим одягом, технікою. Вантажівки дезінфікуємо. Мабуть, чума прийшла з повітрям. Недавно в сусідньому селі був спалах», ― розповіла власниця ферми Ірина Нестеренко.

«Плехів-Агро» існує 10 років, там працюють 27 робітників. Найближчим часом частину звільнять.

«За тиждень ми втратили мільйони гривень. Але я не опущу руки, будь-що відновлю підприємство. Для старту треба десь мільйон гривень на пробне поголів'я. Одна свиноматка коштує 10 тис. гривень. У кожного поросяти, яке народиться на фермі, треба брати аналіз крові — це 2,5 тис. гривень. Не хочу влазити в кредити. Сподіваюсь, держава виплатить компенсацію», ― зазначила Нестеренко.

«Почули, що на фермі біда. В село одразу приїхали представники ветслужби, санстанції, Держпродспоживслужби. Оголосили карантин в радіусі 3 км. Обійшли людей. Сказали, що свиней вилучать. Хто встиг, той порізав. Лишилося зо два десятки поросят до 30 кг. Люди переживали, бо ж тримали свиней для заробітку», — розповів Сергій Таран, сільський голова Пелехова.

Нагадаємо, станом на 1 вересня поточного року порівняно з аналогічною датою 2016 в Україні на 9,2% скоротилось поголів’я свиней ― до 6,8 млн голів.

Ukrainian

Читати ще