На Херсонщині продавати свинину дозволили лише фермам закритого типу

Дата публікації: 13-08-2018 - 11:26

У Херсонській області оборот і перевезення живих свиней, сировини і продукції свинарства можуть здійснювати лише підприємства, які підтвердили дотримання закритого режиму виробництва. Таке рішення 9 серпня прийняло обласне управління Державної служби з питань продовольчої безпеки харчових продуктів (Держпродспоживслужба) з метою запобігти поширенню африканської чуми свиней на території області, повідомляє прес-служба відомства, передає agroday.com.ua.

Цей тимчасовий обмежувальний захід може бути переглянутим в результаті епізоотичних обстежень господарств і підтвердження забезпечення їх належного рівня безпеки.

Також забій свиней буде дозволений тільки на забійних підприємствах і бойнях, які мають експлуатаційний дозвіл. Правда, це не стосується забою свиней для особистого споживання.

Нагадаємо, що спалахи АЧС були зафіксовані в кількох районах Херсонської області. Останній з них — 8 серпня в селі Приморське Скадовського району.

Загалом за останні півроку в Україні зареєстровано 78 випадків проти 77 торік. Із них 42 — серед домашніх свиней, 29 – у дикій фауні, 7 – інфіковані об’єкти. Починаючи з 2012 року кількість випадків перевалила за 400. Збитки фермерів за цей час оцінюються в 170 млн грн.

Аби взяти контроль над розповсюдженням хвороби в Україні почали проводити дослідження свинини на продовольчих ринках. Для цього регіональні ветеринарні лабораторії відбирають зразки туш у місцях продажу та перевіряють їх у режимі реального часу.

Ліків від АЧС у світі досі немає. Але вчені вже кілька років працюють над їх розробкою. Востаннє повідомлялося, що Європейська комісія виділить €10 млн в рамках програми Horizon 2020 на розробку вакцини проти цього захворювання.

Ukrainian

Читати ще